Terör kasasına büyük darbe!

Adana’da, 2 bin rakımda 7 bin kök hint keneviri, Sakarya’daki operasyonda ise bir çiftlik evinde 1 ton eroin ele geçirildi

Terör kasasına büyük darbe!

Adana İl Jandarma Komutanlığına ve İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı narkotik ekipleri, Kozan ilçesinde 2 bin metre rakımda bulunan ormanlık alanda hint keneviri ekildiği bilgisine ulaştı. Bir ay boyunca teknik ve fiziki takip yapan güvenlik güçleri, uyuşturucu tacirlerini çökertmek için harekete geçti. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri önceden tespit edilen Kemer, Ergenuşağı ve Kızlarsekisi Mahalleri'ne toplam 100 kişilik bir ekiple operasyon düzenledi. Şok baskına özel harekat polisi de katılarak destek verdi. Yaya olarak hareket eden güvenlik güçleri çevre önlemini aldıktan sonra yaptıkları baskında, PKK'nın finansmanında kullanıldığı belirlenen 6 bin 850 kök hint kenevir ile 5 kilo 780 gram kubar esrar ele geçirildi. Uyuşturucunun 21 milyon lira değerinde olduğu belirlendi. 3 kişi gözaltına alındı.

15 YILIN REKORU KIRILDI
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri Hendek Lütfiye Mahallesi'nde bulunan bir tavuk çiftliğine baskın düzenledi. Uyuşturucu imalathanesine dönüştürülen çiftlikte yapılan aramada binalar arasında tüneller ile bağlantı kurulduğu tespit edilirken, yapılan aramalarda yaklaşık 1 ton eroin ele geçirildiği öğrenildi. Operasyonla, son 15 yılda karada en büyük miktarda eroinin ele geçirildiği bildirildi. Olayla ilgili 5 kişi gözaltında.

BİZE ULAŞIN