YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı! İşte YÖKDİL sınav sonuçları sorgulama ekranı...

9 Temmuz'da YÖKDİL sınavına giren adaylar heyecanla sınavın açıklanacağı tarihi bekliyordu. YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı! 09 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen YÖKDİL Sınavının sonuçları açıklandı. Sınav sonucunuzu haberimizden öğrenebilirsiniz... İşte YÖKDİL sınav sonuçları sorgulama ekranı...

YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı! İşte YÖKDİL sınav sonuçları sorgulama ekranı...

YÖKDİL sınav sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığı sosyal medyada en çok merak edilen konulardan biri olmakla birlikte her sınav maratonunda olduğu gibi adaylar ve velileri de sınav sonucunu yakından takip ediyor. YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı! İşte YÖKDİL sınavıyla ilgili tüm detaylar... YÖKDİL Sınavı sonuç itirazları 31 Temmuz - 04 Ağustos 2017 tarihleri arasında, YÖKDİL Sınavı Kılavuzunda belirtilen usulde yapılabilecektir.

YÖKDİL SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

YÖKDİL Sınavı nedir?

YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir. YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Alana özgü ilk akademik dil sınavı YÖKDİL, mevcut Yabancı Dil Sınavı'nın (YDS) yanında, adayın alanındaki (fen, sosyal ve sağlık) İngilizce yeterliliğini belirlemeye yönelik akademik yabancı dil sınavı niteliği taşıyor.

YÖK tarafından başlatılan YÖKDİL sınavı, Anadolu ve Ankara üniversiteleri iş birliğiyle hazırlandı. Sınav soruları Ankara Üniversitesince hazırlanırken, sınavın organizasyonunu ise Anadolu Üniversitesi gerçekleştirdi.

Sınava yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar başta olmak üzere, yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenler, üniversitelerce kendilerinden dil yeterliliği puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylar da katılabiliyor.

YÖKDİL DEĞERLENDİRME NASIL YAPILACAK?

Değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden, yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak, yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmeyecek. Adayın birden fazla cevap verdiği sorular yanlış kabul edilecek.

BİZE ULAŞIN