Son dakika: Tekirdağ’da yakalanan DEAŞ’lının babası bakın kim çıktı!

Son dakika: Tekirdağ’da yakalanan DEAŞ’lının babası bakın kim çıktı!

Son dakika haberi... DEAŞ’ın tank bakımlarını yaptığı iddia edilen şüpheli Tekirdağ’da yakalandı. Yapılan kontroller sonucunda araçta bulunan Abdurrahman A. adlı şüphelinin DEAŞ’le bağlantısı olduğu tespit edildi. Polis ekiplerinin genişlettiği araştırmalarında, Temir Y.’nin DEAŞ içinde tank sürücüsü olarak görev aldığı tespit edildi.

  • İHA
  • Gündem
  • Pazartesi 31.07.2017 14:26

Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ'da yol uygulaması yapan polis ekipleri, şüpheli bir aracı durdurarak araç içerisinde bulunan kişilerin kimliklerini kontrol etti. Yapılan kontroller sonucunda araçta bulunan Abdurrahman A. adlı şüphelinin DEAŞ ile bağlantısı olduğu tespit edildi. Daha sonra gözaltına alınarak sorgulanan şüpheli Abdurrahman A., Suriye'den yasa dışı yollardan Türkiye'ye girdiğini, Halep'te yaşadığı dönemde de DEAŞ içinde faaliyet yürüttüğünü, Deyrizor, Rakka ve Münbiç'te DEAŞ'a ait araçlara bakım yaptığını anlattı.

BABASI DA TANK SÜRÜCÜSÜ

Şüpheli Abdurrahman A. ifadesinde babası Temir Abu Y.'nin de bir dönem rejim yanlısı askeri gruplar içinde faaliyetlerde bulunduğunu anlattı. Polis ekiplerinin genişlettiği araştırmalarında, Temir Y.'nin DEAŞ içinde tank sürücüsü olarak görev aldığı tespit edildi. Tekirdağ Emniyeti'nin yaptığı soruşturmada elde edilen bilgilerin Hatay'la paylaşılması üzerine baba Temir Y.'nin de gözaltına alındığı öğrenildi. Öte yandan Tekirdağ'da yakalanan ve DEAŞ'ın tank bakımcısı olduğu öne sürülen Abdurrahman A. adliyeye sevk edildi.

FETÖ-DEAŞ İŞBİRLİĞİ BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI FETÖ-DEAŞ DERS KİTABINDA

BİZE ULAŞIN