Atamalar TSK'da yeni dönemin başlangıcı!

YAŞ toplantısında 3 kuvvet komutanı değişirken, eski askeri savcı Ahmet Zeki Üçok, Deniz Kuvvetleri'ndeki atama kararına dikkat çekti. Habertürk canlı yayınında konuşan Üçok, "Teamüllere göre ilk defa bu kadar radikal bir atama görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda komuta sıralamalarında artık yeni bir dönemin başladığının habercisi bu atama." dedi.

Atamalar TSK'da yeni dönemin başlangıcı!

İşte Eski Askeri Savcı Ahmet Zeki Üçok'un değerlendirmelerinden bazı başlıklar:

YAŞAR GÜLER PAŞA DOĞRU BİR İSİM

Yaşar Güler paşanın atanması bence en adil davranışlardan biri oldu. Özellikle 15 temmuz ile ilgili kimsenin üzerinde herhangi bir şaibe bulamayacağı kişidir. O hain gecede en şiddetli saldırılara maruz kalmış kişidir ve dik durmuştur. TSK'da da sevilen bir isimdir.

HAVA KUVVETLERİ TEAMÜLLERE UYGUN

Hava Kuvvetleri komutanlığında da teamüllere uygun bir atama olduğu görülüyor.

ADNAN ÖZBAL DENİZ KUVVETLERİ'NDE ÇOK SEVİLEN BİR İSİM

Deniz Kuvvetleri'nde biraz farklılıklar var; Adnan Özbal rütbesinin ikinci yılında henüz ve 5. sırada. Önündeki 4 isimden vazgeçilmiş görünüyor. Ben Adnan Özbal'ın bu rütbeye gelmesine en çok sevinenlerdenim. Deniz Kuvvetleri'nde de çok sevilen bir isimdir. Ancak teamüllere göre ilk defa bu kadar radikal bir atama görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda komuta sıralamalarında artık yeni bir dönemin başladığının habercisi bu atama.

YAŞ TOPLANTISI SONA ERDİ

BİZE ULAŞIN