İşte en güzel en yeni Cuma mesajları! (4 Ağustos en güzel Cuma mesajları)

İşte en güzel en yeni Cuma mesajları! (4 Ağustos en güzel Cuma mesajları)

İslam alemi için en özel günlerin başında gelen Cuma günü için en anlamlı, en yeni resimli Cuma mesajlarını sizler için derledik. Ailenize ve dostlarınıza gerek WhatsApp'tan gerek sosyal medyadan en yeni en güncel en anlamlı Cuma mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel en güncel Cuma mesajları (4 Ağustos)

  • Gündem
  • Cuma 04.08.2017 10:18

Müslüman alemi açısından en mübarek günlerden olan Cuma gününe bu haftada eriştik. Müslümanlar bu güzel günde ailelerine, arkadaşlarına ve dostlarına en güzel cuma mesajlarını göndermek için en yeni en güncel cuma mesajlarını merak ediyor.

İŞTE EN GÜZEL CUMA MESAJLARI

- Bir duânın sessizliği düşerken ruhuma, Anlarım ki vakit, aşk vakti; günlerden Cuma…

- Yine buruk geceler; yine düştü yangın ruhuma… Sevin sen de yüreğim; bugün arefe, yarın cuma…

- Ve bir Cuma vakti yine avuçlarıma üflüyorum kelimeleri… Hıçkırıklı 'Amin'ler dökülüyor kirpiklerimden…

- Dua dua saçılıyor sözlerimiz… Kâinatı okuyoruz… Ve Cuma'ya açılıyor gözlerimiz… Beş vakit aşk dokuyoruz…

- Vakit Cuma… Bir dem düşer ruhuma…

- Ey gece! Bu karanlığın ardı Cuma aydınlığı…O vakit, ayetlerden oku aşkı… İhrama girmiş siyahın.. Melekler tavâf ediyor arşı…

- Allahım! Sen'den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.

- Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu Mübarek günde dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Cumanız mübarek olsun.

- Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

- Cuma günü,günlerin en kıymetlisi,Müslümanların bayramıdır Diğer bayram günlerinden daha kıymetlidir Cumamız Mubarek olsun inşallah

- Cumayı Cuma yapın, Yalnız Allaha inanın, Cumayı idrak edip, Ondan fazilet kapın Cumanız kutlu olsun,

- Ezan sela duyulsun, Cumaya müdrik olan, Kullar mağfiret bulsun Allah Cumanızı kabul ve mübarek eylesin

- Ebedi ömrün önündedir. O ömr-ü bakide göreceğin rahat ve lezzet, ancak bu fani ömürde sa'y ve çalışmalarına bağlıdır.Hayırlı Cumalar

- Allah seni özgür yaratmışken başkasına kul olma.Hayırlı Cumalar

- Allah için işleyiniz, Allah için görüşünüz, Allah için çalışınız. O vakit sizin ömrünüzün dakikaları, seneler hükmüne geçer.Hayırlı cumalar

- Ey alem-i İslam! Uyan, Kur'an'a sarıl, İslamiyete maddi ve manevi bütün varlığınla müteveccih ol.Cumanız Mübarek Olsun

- Güneşin doğduğu en hayırlı gün cumadır; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkmıştır. Kıyamet de cuma günü kopacaktır" Hz.Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) (Müslim) Ehli Sünnet Vel Cemaat Yolu.

- İki cihan saadetine kavuşmak, ancak ve yalnız dünya ve ahiretin efendisi olan Hz. Muhammed'e (s.a.v) tabii olmaya bağlıdır.

- Bütün hamd ü senalar sanadır. Övgü ve şükürler sanadır, dua ve niyazlar, yalvarış ve yakarışlar, dile getirdiğimiz getiremediğimiz her türlü eşsiz hamd ve sena ancak sana mahsustur ALLAH'ım.(Cumanız Mübarek Olsun)

- Cuma'yı, Rabbe hakkıyla kul, Peygambere layıkıyla ümmet olarak eda etmek ümidiyle. Cumanız mübarek olsun

- Dua çiçeğini bilir misin, yeryüzünde sulanır, gökyüzünde açarmış. Melekler kulunuzdan deyip Rabbimize sunarmış. Dualarda buluşmak dileğiyle. Hayırlı Cumalar.

BİZE ULAŞIN