Bingöl'de komandoların dikkati faciayı önledi

Bingöl'de komandoların dikkati faciayı önledi

Bingöl'ün Genç İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından karoyuluna tuzaklanan 120 kilo amonyum nitrattan oluşan el yapımı patlayıcı, güvenlik güçleri tarafından bulunarak kontrollü bir şekilde imha edildi.

  • DHA
  • Gündem
  • Pazartesi 07.08.2017 17:40

Genç İlçesi'nde, Diyarbakır karayoluna PKK'lı teröristler tarafından tuzaklanan ve güvenlik güçleri tarafından bulunarak imha edilen el yapımı patlayıcı ile ilgili Bingöl Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "07 Ağustos 2017 günü saat 10.30 sıralarında Bingöl-Diyarbakır Karayolu 30'uncu kilometresi Genç İlçesi Doğanca Köyü mevkiinde 4 adet 30'ar kilogramlık boya bidonları içerisinde toplam 120 kilogram amonyum nitrattan oluşan, uzaktan komutalı telsiz, batarya bloğu ve anten düzenekli el yapımı patlayıcı madde düzeneği bulunmuştur.

SON DAKİKA: TUNCELİ'DE ÇATIŞMA ÇIKTI! 2'Sİ KADIN 3 TERÖRİST...

Söz konusu el yapımı patlayıcı gerekli emniyet tedbirlerinin alınmasına müteakip patlatmak suretiyle etkisiz hale getirilmiştir. Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde bölücü terör örgütü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir" denildi.

BİZE ULAŞIN