Akaydın çirkin sözlerinin arkasında

Akaydın çirkin sözlerinin arkasında

  • Gündem
  • Çarşamba 09.08.2017
CHP'li Mustafa Akaydın, darbe girişimine ilişkin yaptığı "tiyatro" benzetmesiyle ilgili sözlerinde, eleştirilere rağmen geri adım atmadı.
15 Temmuz Derneği'nin sözlerini çarpıttığını iddia eden Akaydın "Şehitlerimizin kanını savunuyorum, anıları önünde de saygıyla eğiliyorum ama 15 Temmuz Derneği tarafından çarpıtıldığı için bunlar yanlış yorumlanıyor. Ben, '15 Temmuz darbe teşebbüsünde FETÖ'nün parmağı yoktur' demedim" dedi.
Akaydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ ile mücadele söylemlerini çarpıtarak tiyatro söylemini de sürdürdü: "Cumhurbaşkanımız, 'Bu 15 Temmuz darbe teşebbüsü Allah'ın bize bir lütfudur' dedi. Ne demek bu? Yani biz bunun sonuçlarından yararlanıyoruz, demek. Eğer bir devlet büyüğü, devlet adına böyle bir konuşmada bulunuyorsa bunun sorgulanması lazım. Yani bu darbe teşebbüsünün tiyatro tarafı var. O gece Boğaz Köprüsü'nde silahlı bir güç var. Bu gücün karşısına halkı niye yönlendiriyorsun? Silahlı Kuvvetler bir kalkışma yapıyorsa polis gücü var."
Bu arada Akaydın'ın FETÖ'yü aklamaya çalıştığını belirten AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, "Bu söylemler açık şekilde FETÖ'nün algı operasyonlarına CHP tarafından verilmiş bir destektir" dedi.
Antalya'da bir grup avukat da Akaydın hakkında duyurusunda bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın'ın 15 Temmuz hain darbe girişimini 'tiyatro' olarak nitelendirmesine tepki gösterdi. Menderes Türel, Konyaaltı ilçesinde emeklilere yönelik hazırlanan Hobi Bahçesi'nin açılışında Akaydın'ın sözlerinin sorulması üzerine Türel, şunları söyledi: "Bu konuya uzun cevap vermeye gerek yok. 250 şehidimiz ve ailesi adına söylenecek iki kelime var: Yazıklar olsun. Şahadet mertebesine ulaşmış insanların kemiklerini sızlatmak ve ailelerine böyle bir acı yaşatmak ne insanlığa ne de başka bir şeye sığar."
BİZE ULAŞIN