Kılıçdaroğlu’na gönderme yaptı: Aklı başına gelmiş

Kılıçdaroğlu’na gönderme yaptı: Aklı başına gelmiş

Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Sen ben kavgasını bırakalım” sözlerine karşılık, “Aklı başına gelmiş demek ki. Önce kendisi bu işi bıraksın” dedi

Başbakan Binali Yıldırım, Etimesgut Çarşı Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu'nun, "Benim birinci ricam hükümetten, sen-ben kavgasını bırakalım" sözlerini değerlendiren Başbakan Yıldırım, "İyi, aklı başına gelmiş demek ki. Önce kendisi bu işi bıraksın, memleketi, milleti yabancılara şikayet etmekten vazgeçsin. 'Türkiye güvensizdir, can, mal güvenliği yoktur.' demekten vazgeçsin. Adaletin verdiği kararlara saygı duysun, belirli suçlarla hakkında kovuşturma devam edenlere sahip çıkmasın. Bıraksın, adalet rahat çalışsın. Biz zaten çalışıyoruz. Biz 15 yıldır, çalışıyoruz. Ülkenin kalkınması, büyümesi için yollarıyla, sağlık sistemiyle, eğitim sistemiyle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizde farklı bir durum yok. Kılıçdaroğlu'nun da bu noktaya gelmiş olmasından memnun oldum" ifadelerini kullandı. Yıldırım gündeme ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:

ŞİKÂYET ETMEKTEN VAZGEÇSİN: (CHP, 'AK Parti'nin, MİT TIR'ları ve Enis Berberoğlu üzerinden kendisine komplo hazırlığı içinde olduğunu' iddiası) Böyle bir evham içinde, böyle bir şey söz konusu olamaz. Bir şekilde bir suçlamayla yargılanan insanlara sahip çıkmak, adalet aramak değildir. Yargıyı etkilemeyelim, gerçekler neyse ortaya çıksın. Onun için Kılıçdaroğlu bu işlere kafa yoracağına, ülkenin kalkınması, ülkenin daha da özgürleşmesi, terörün sona erdirilmesi için ve bölgesel sorunların tamamen ortadan kaldırılması için o değerli fikirlerini kamuoyuyla, bizlerle paylaşsın, şikayet etmekten artık vazgeçsin.

BİRLİKTE HAREKET EDİLECEK: ("Bir operasyondan söz ettiniz, koalisyon çerçevesinde gerçekleştirilecek bir operasyon mu?" sorusuna) Gerek koalisyon, gerek Rusya, gerek Amerika ve Türkiye, hatta İran'ın da dahil olduğu bölgede birtakım faaliyetler var. Gelişmelere göre yine birlikte hareket edilecek.
BİZE ULAŞIN