Samsun'da FETÖ'den 6 tutuklama!

Samsun'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 19 kişiden 2 kişi savcı tarafından serbest bırakılerken, 6 kişi tutuklandı, 11 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun'da FETÖ'den 6 tutuklama!

Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında geçen Salı sabahı Samsun ve ilçeleri ile Sinop'u kapsayan eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Operasyonda, aralarında örgütün gizli haberleşme sistemi "Bylock" kullandıkları ve Bank Asya'da katılım hesaplarının bulunduğu ileri sürülen kamudan ihraç edilmiş memurlar, kapatılan Sakarya Dershanesi ile Feza Okulları çalışanları ve esnaf ile öğrencilerden oluşan toplam 27 kişi gözaltına alınmıştı.

Polisteki sorguları tamamlanan 8 kişi cuma günü sevk edildikleri Samsun Adliyesinde çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

KOM Şube Müdürlüğünde sorguları tamamlanan 9'u bayan 19 kişi de bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcıya ifade veren 2 kişi serbest bırakılırken, nöbetçi mahkemeye sevk edilen 6 kişi tutuklandı, 11 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BİZE ULAŞIN