FETÖ'nün İstanbul'daki 'ana darbe davası' takip ediliyor

FETÖ'nün İstanbul'daki 'ana darbe davası' takip ediliyor

AK Parti Milletvekili Sarıkaya, "Türk adaleti bağımsız şekilde yargılamaya devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi bu yargılamaların adil şekilde yıl sonuna kadar tamamlanıp, aziz milletimizin beklediği kararlar alınacaktır." dedi.

  • AA
  • Gündem
  • Perşembe 24.08.2017 15:09

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkinİstanbul'da devam eden "ana darbe davası", birçok siyasetçi ve sivil toplum kuruluşu üyesi tarafından takip ediliyor.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısında oluşturulan binadaki duruşma salonu önünde yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişiminin davasını takip konusunda kararlılıklarının devam ettiğini söyledi.

Milletin vekilleri olarak, gazilerin yanı sıra şehit ve gazi yakınlarıyla, milletin hak ve hukukunu aramaya devam ettiklerini anlatan Sarıkaya, "Dayanışma ve adaletin yerine gelmesi ve suçluların cezalandırılması konusunda yüce adaletin yanında olmak için buradayız. Yüce Türk adaleti eninde sonunda herkesin hak ettiği kararı verecektir." dedi.

"GERÇEK SUÇLULAR HAK ETTİKLERİ CEZAYI ALACAKTIR"

Sarıkaya, Türkiye ve dünyadaki ilgililere seslenerek, şunları söyledi:

"Şehit yakınlarının, gazilerin ve yakınlarının acılarını hissedin. Burada yaşanan tiyatroyu farklı amaçlarla manipüle ederek, size anlatanlara inanmayın. Ülkelerinizde bulunan kaçakları, suçluları en kısa zamanda adalete teslim edin. Adalet Türkiye'de de Amerika'da da Almanya'da da her yerde adalettir. İnsanların suçlu olup olmadıklarını ispat eden mahkeme kararlarına hepimizin saygı duyması lazım. Bizim adalete saygı duyduğumuz gibi başka ülkelerin de bizim adalet mercilerimizin vereceği kararlara saygı duyması lazım. TBMM'ye bizi yollayan bu asil milletin vekilleri olarak, milletimizle beraber haklı davamızı hem ülke içinde hem de uluslararası arenada savunmaya devam edeceğiz."

Bu davada hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini dile getiren Sarıkaya, bu milletin evlatlarına silah doğrultanları da asla affetmeyeceklerini vurguladı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya, bu kişilerin ne hukuk alanında ne de vicdanlarda hiçbir zaman aklanamayacağını belirterek, sözlerini, "Tabii ki suçsuz olanlarla suçlu olanlar ortaya çıkacaktır. Asıl suçlular cezalarını çekinceye kadar ve en kısa sürede cezalarını alana kadar bu davanın takibi olacağız. Türk adaleti bağımsız şekilde yargılamaya devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi bu yargılamaların adil şekilde inşallah yıl sonuna kadar tamamlanıp, aziz milletimizin beklediği kararlar alınacaktır." diye tamamladı.

BİZE ULAŞIN