Görenleri şaşkına çeviren ikiz araçlar

Görenleri şaşkına çeviren ikiz araçlar

İstanbul Beylikdüzü'nde yakalanan lüks aracın hikayesi herkesi şaşırttı. Araçla tıpa tıp aynı başka bir araç daha vardı. Plakasından rengine, farından tamponuna bire bir aynı olan lüks araçlar polisleri şaşkına çevirdi.

Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, Beylikdüzü'nde durdurduğu aracı kontrol edince aracın plakasının sahte, şasisinin ise başka bir araca ait olduğunu gördü. Bunun üzerine çalışma başlatan ekip, aracın bilgilerinin kopyalandığı diğer aracıda Bayrampaşa da bir oto yıkamada ele geçirdi.

HACİZLİ ARACI TEMİZE ÇIKARDI

Olay geçtiğimiz Salı günü Beylikdüzü, Yeşilyurt caddesinde meydana geldi. Oto Hırsızlığı Büro amirliği ekipleri, caddede şüphelendikleri lüks aracı durdurdu. Aracın plakasının sahte ve ikiz plaka olduğu, şasi numarasının da başka bir ilde bulunan araca ait olduğu ortaya çıktı. İddialara göre şüphelilerin kullandığı araç bir firmaya aitti ve firma battığı için devlet üzerine haciz ve yakalama kararı koymuştu.

LÜKS ARACI DÖRTTE BİR FİYATINA ALIP İKİZİNİ YAPTI

Bunun üzerine firmadan üzerinde haciz bulunan aracı takip edip alan ve daha önceden de noter dolandırıcılığı yaptığı iddia edilen şüpheli piyasa değeri yaklaşık 400 bin lira olan aracı dörtte bir fiyatına firmadan satın aldı. Buna daha önceden benzer yöntemle elde ettiği ve başkasına sattığı aracın şasi numarasını takıp, plakasını da kendisinin kullandığı aynı aracın plakasının sahtesini taktığı öğrenildi.

Oto Hırsızlığı Büro amirliği ekiplerince gözaltına alınan iki şüpheli, M.S.D. (55) ile C.U. (42), çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

BİZE ULAŞIN