‘Bu bir nöbet değişimi’

‘Bu bir nöbet değişimi’
AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu MKYK) Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında dün toplantı. Toplantı sonrası AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal absın açıklaması yaptı. Ünal şunları söyledi:
(AK Parti'de bazı il başkanlarının istifası Bu istifalar, AK Parti'nin yenilenme ve bayrak değişimi sürecinin bir parçasıdır. Son iki yıl içinde 200'e yakın AK Parti ilçe başkanı, yine 20'ye yakın il başkanı değiştirilmiştir. Bu bir nöbet değişimi ve bayrak yarışıdır.
(CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun atletli fotoğrafı) Sayın Genel Başkanın atletle oturmasında herhangi bir sakınca söz konusu değil. Sakınca olarak gördüğümüz şey bir siyasetçinin atletle fotoğraf çektirmesi. Bu halktan birisi olmak demek değildir. Halktan birisi olmak demek, halkın yer sofrasına diz kırıp oturabilmektir, ayakkabıyla eve girmek demek değildir. Kurultaya yönelik bir algı düzenlemesi.
(CHP'nin FETÖ yargılamalarına yönelik hakimlerin hükümetten talimat aldığı açıklamaları) Bu ülkenin hakimleri savcıları özveri ile bir davayı adil şekilde sürdürmek isterken CHP hâkimlerle uğraşıyor. Türkiye'nin güvenliği söz konusu olduğunda siyaset bir kenara bırakılır.AK Parti değil, devlet bu yapı ile mücadele etmeye başladı. Tuhaf bir şekilde Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'si bu yapıya kalkan olmuştur.
(Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adaylığı) Doğsunlar, emeklemeye başlasınlar, yürüsünler. Gündemimizde olmayan bir konu.

BİZE ULAŞIN