CHP, HDP ve Kandil Almanya’nın safında

MHP lideri Bahçeli: Adalet yürüyüşü yapan CHP ile adalet nöbeti tutan HDP ve bu iki sütkardeşi partiye ittifak çağrısı yapan Kandil Almanya ile aynı safta

CHP, HDP ve Kandil Almanya’nın safında
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun basına yansıyan atletli fotoğrafı ile ilgili Bahçeli "Buna yorum gerekmez. Kim neyi giyiyorsa giysin. Ancak siyaseti iç çamaşır seviyesine düşürmemek lazımdır" dedi. Bahçeli Koray Aydın'ın istafısıyla ilgili olarak ise "Partimiz açısından hayırlısı olmuştur" diye konuştu. Bahçeli şunları söyledi:
Ekim ayında, Türkiye'nin, İran'ın havadan Kandil ve Sincar'a operasyon düzenleme taahhütleri belli çevreleri ürkütmüştür. Kandil, Sincar, Afrin ve melanetin yerleştiği her nere varsa yok edilmeli. Kandil dümdüz edilmeli, ihanet sökülüp atılmalı, hainlerin başına dünya yıkılmalı.
Barzani'nin Türkmen kentlerini kapsamına alan referandum hazırlığının karşısında yer alınmalı. Bu referandum Kürdistan provasıdır, Türkmenlerin, Türkiye'nin aleyhinedir. Bu referandum Türkiye için gerekirse savaş sebebi sayılmalı.
Almanya; yeri gelince demokrat, özgürlükçü, gelişmiş ülke pozuna bürünürken; terör örgütlerine verdiği desteklerle suçüstü yakalanmakta. FETÖ, PKK Almanya'da cirit atıyor. Adil Öksüz isimli teröristin Türkiye'den nasıl çıktığı gizemini korumakta. Almanya bu şerefsizin ülkesinde olduğunu ne doğrulmakta ne de yalanlamakta.
Türkiye önüne gelenin posta koyacağı, parmak sallayıp hizaya getireceği yeni yetme çadır devleti değil. MHP, Almanya'ya karşı izlenen politikaları desteklemektedir.
Adalet yürüyüşü yapan CHP'nin, adalet nöbeti tutan HDP'nin, bu iki sütkardeşi partiye ittifak çağrısı yapan Kandil elebaşılarının Almanya'yla aynı safta yer alması normal. Tencere yuvarlanmış kapak yerini bulmuş.

BİZE ULAŞIN