KADEM’den 14 ilde 18 yurt

Kadın ve Demokrasi Vakfı’nın açtığı 10 yurt, bu yıl faaliyete geçecek. Vakıf, 14 ilde 18 yurt ile 2 binden fazla kız öğrenciye ev sahipliği yapacak

KADEM’den 14 ilde 18 yurt
KADEM henüz 2 yıldır yurt hizmeti vermesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığı'nın yurt yönetmeliğine uygun yurtları ve imkânlarıyla genç kızların sosyo-kültürel, ekonomik, sanatsal ve akademik alanda üretken bireyler olmalarını teşvik ediyor. Şehit kızlarının yüzde 100, gazi kızlarının da yüzde 50 burs imkanıyla kalabildiği yurtlar genç kızlar için yalnızca bir yatakhane değil aynı zamanda kendilerini geliştirebildikleri sosyal bir alan da oluşturuyor. Yurtlarda barınılan süreyi daha verimli kılmak, kişisel ve manevi gelişmelerine katkı sağlamak için çalışmalar yapılıyor. Uzman kişiler tarafından birçok seminerin yanı sıra, Osmanlıca, işaret dili eğitimi, ebru sanatı, Kur'an okuma ve ilk yardım eğitimi gibi ataölye çalışmaları da yürütülüyor. 1, 3, 4, 5 ve 6 kişilik odalarda kalan öğrenciler sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler işbirliği ile gerçekleşen faaliyetlere katılıyor.

LİSANSÜSTÜ BURSU
KADEM kız öğrencilere lisansüstü eğitimlerinde verdiği desteğe ek olarak kadın ve kadın politikaları konusunda çalışan öğrencilere yurtdışı lisansüstü bursları da veriyor. Öğrencilere güvenli bir ortam sağlama konusunda önemli bir rol üstleniyor.

BİZE ULAŞIN