Tepkiler çığ gibi

Tepkiler çığ gibi

Tezcan’ın son yalanı kamuoyunda tepkiyle karşılandı. İşte tepkiler:

ÖDP Kurucu Üyesi ve Eski Genel Başkanı Ufuk Uras: Bir partinin sözcüsünün bütün açıklamalarının palavra çıkmasında tuhaf bir durum yok mu?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Son günlerde CHP'li yöneticiler, yargıya güveni tartışmalı hale getirmek için ısrarla tam bir kara propaganda operasyonu yürütmekte. Savcılık açıklamasının ardından aynı yalanlarda ısrar eden CHP Sözcüsü Bülent Tezcan ne yapmak istemektedir?

AK Parti Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Ali Özkaya: CHP'nin sözcüsü hiç araştırıp incelemeden, rezil olacağını düşünmeden, yalana nasıl bu kadar pervasızca alet olur?O SEYAHATLERİ BEN YAPTIM
Haberde adı geçen ve Salihli'de yaşayan Öksüz ise gazete ve Tezcan'ın iddiasındaki seyahatleri yapan Adil Öksüz'ün "FETÖ'nün mahrem imamı" firari Adil Öksüz değil, kendisi olduğunu açıkladı. Tezcan'ın iddiası nedeniyle savcılık, istihbarat, medya ve memleketi Bingöl'ün Genç ilçesindeki jandarmadan arandığını aktaran Öksüz, "Bahsedilen tarihlerde seyahatleri ben yaptım. Kardeşimle beraber gittim. Cenazem vardı, dayım vefat etmişti, direkt uçuş bulamadığımız için aktarmalı gittim. Kredi kartıyla bilet aldık. Gurbet Demir de kız kardeşimdir" ifadelerini kullandı.

'SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM'
Mahremine ilişkin konuşulmasının yanlış olduğunu vurgulayan Öksüz, şöyle devam etti: Yanlış beyanlarla siyaset yapıyorsunuz. Kız kardeşimin isminin geçmesi hoş bir şey değil. İnsanlar bu saaten sonra ne gözle bakacak, bunu kalkıp siyasetinize alet edip manşet yapmanın anlamı yok. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sözde adalet için diye 25 gün bunun için mi yürüdü? Yardımcıları insanların mahremlerine kadar girip bu yanlışı yapsın diye mi bu yürüyüşü yaptı. Bu olayda benden fazla kız kardeşim mağdur olmuştur, bunu kabul etmiyorum. Yaptığım seyahatin biletlerinin fotoğraflanarak açık bir şekilde gazetede yayınlanmasını doğru bulmuyoruz. Milletvekili ve gazete hakkında suç duyurusunda bulunacağım.
BİZE ULAŞIN