Bayramda hava nasıl olacak? İstanbul hava durumu - Ankara hava durumu

Mübarek Kurban Bayramına 3 gün kala vatandaşlar bayramda hava nasıl olacak? sorusunun yanıtını arıyor. Tatil planı yapanlar, bayram vesilesiyle memleketlerine gitmek için hazırlık yapanlar bayramdaki hava durumunu yakından takip ediyor. Meteoroloji'ye göre İstanbul ve Ankara'da bayramda hava nasıl olacak? İşte tüm bu soruların yanıtları...

Bayramda hava nasıl olacak? İstanbul hava durumu - Ankara hava durumu

Milyonlarca vatandaş bayramda hava nasıl olacak? sorusunun yanıtını merak ediyor. Bununla birlikte İstanbul ve Ankara hava durumu da araştırılan konu başlıkları arasında yer alıyor. İşte bayramda hava nasıl olacak? sorusunun yanıtı...

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

Meteorolojiden alınan bilgilere göre bayramın ilk günlerinde hava sıcaklığının yurdun doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde, diğer bölgelerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği beklenmektedir. Bayramın ilk günlerinde yağışın yurt genelinde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceği öngörülmektedir.

Bayramın son gününde ise hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor. Yağışın da bayramın ilk günlerinde olduğu gibi mevsim normallerinde seyredeceği öngörülüyor.

BAYRAMDA İSTANBUL VE ANKARA'DA HAVA SICAKLIĞI NORMAL SEYRİNDE

Hava tahmini yapan bazı kuruluşların verdiği bilgiye göre bayramda İstanbul ve Ankara'da hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyredeceği öngörülüyor.

Bayramda İstanbul'da en yüksek sıcaklık ortalamasının 30 ila 35 derece, en düşük sıcaklığın ise 22 ila 24 derece arasında seyredeceği; Ankara'da ise en yüksek sıcaklık 29 ila 36 derece, en düşük sıcaklığın ise 14 ila 20 derece arasında değişkenlik göstereceği öngörülüyor.

BİZE ULAŞIN