Filistinli çocuklar da bayram sevinci yaşasın

Filistinli çocuklar da bayram sevinci yaşasın
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara'ya gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ı dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından Erdoğan ve Abbas ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan özetle şunları söyledi:

HAREM-İ ŞERİF: Son haftalarda Harem-i Şerif'te tüm İslam alemini etkileyen bir kriz yaşandı. Her platformda tepkimizi çok güçlü şekilde ortaya koyduk. Hamdolsun Filistinli kardeşlerimizin kararlı mücadeleleriyle kriz atlatılmış oldu. İsrail yönetiminin, iki devletli çözüm ihtimalinin altını oyan bu işgal teşebbüsüne artık bir son vermesi gerekiyor. İki devletli çözüm, aynı zamanda uluslararası toplumun Filistin halkına karşı tarihi bir yükümlülüğüdür.

BAYRAMA SAYILI GÜNLER KALDI: Bayrama sayılı günler kaldı. Temennimiz Filistinli çocukların da bayramı hissetmesi ve yaşamasıdır. Bunun için elimizdeki tüm imkanları seferber ediyoruz. TİKA başta olmak üzere AFAD, Yunus Emre Enstitüsü, Kızılay gibi resmi kurumlarımız Filistin'e yönelik projelerini devam ettiriyor. Gazze'de inşa ettiğimiz hastanenin tıbbi donanımını tamamlıyoruz.

'ARZUMUZ BAĞIMSIZ FİLİSTİN'
Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ise ortak basın açıklamasında şunları söyledi: "Çok değerli kardeşim Erdoğan. Filistin halkının özgürlük ve bağımsızlık arzusuna verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederiz. Bizim tek arzumuz bağımsızlığa sahip Filistin'de 1967 sınırları içerisinde başkenti Doğu Kudüs olan ülkede yaşama hakkıdır. İsrail'in Mescid-i Aksa'daki yaptıklarına karşılık net tavrınızdan dolayı teşekkür ederim. Türkiye'nin İslam Zirvesi'ne dönem başkanlığını önemsemekteyiz."

BİZE ULAŞIN