Savcıyı şehit eden hain yakalandı

Tunceli Ovacık Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun’u şehit eden terörist Kahramanmaraş’taki operasyonda yakalandı. Aynı çatışmada 2 terörist öldürülürken, 2’si de sağ ele geçirildi

Savcıyı şehit eden hain yakalandı
Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda 2 terörist ölü ele geçirilirken, biri yaralı olmak üzere 3 terörist sağ yakalandı.
Barış Mahallesi'nin Bulutpınarı kırsalında güvenlik güçleriyle çatışan teröristlerin askerlere atmak istediği el bombalarının ellerinde patladığı öğrenildi.
Teröristlerin cesetleri Nurhak Devlet Hastanesi morguna konulurken, yaralı terörist ise Kahramanmaraş'ta tedaviye alındı. Yaralı teröristin hastaneye getirilme anı güvenlik kameralarına da yansıdı. 2 terörist ise sorguya alındı. Bu teröristlerin isimlerinin ise Özkan E. ile Oktay Y. olduğu belirtildi.
Operasyonda 3 silah ve bilgisayar ile ekipmanları ele geçirildi.
Yaralı yakalanan "Azad Çüngüş" kod adlı Gürbüz Topçu'nun, 2012'de Tunceli Ovacık Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun'u şehit eden terörist olduğu belirlendi.
Öldürülen teröristlerden birinin de Tunceli MLKP sorumlusu olan 'Alişer' kod adlı Hüseyin Akçiçek olduğu tespit edildi. Akçiçek'in, Gürbüz Topçu'nun yardımcılığını yaptığı öğrenildi.


Şehit savcının katili Gürbüz Topçu, yaralı olarak yakalandı.

'HESAP VERECEKLER'
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, operasyon sonrası sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda "Savcımızı şehit eden terörist şimdi Türk adaletine hesap verecektir. Şehit kardeşimi bir kez daha rahmetle anıyorum. Ruhun şad olsun savcım" ifadelerine yer verdi.

'BEN 5 YILDIR BU ANI BEKLİYORDUM'
Şehit Başsavcı Murat Uzun'un eşi Cihan Uzun ile çocukları Emir Kaan uzun ve Hakan Murat Uzun, 5 yıldır Başsavcı Murat Uzun'un katilinin yakalanma haberini bekliyorlardı. Uzun'un katili Azad kod adlı Gürbüz Topçu'nun yaralı olarak ele geçirildiği haberi yetkililer tarafından aileye verildi. Şehit eşi Cihan Uzun, "5 yıldır tuttuğum yas, bir nebze olsun hafifledi", şehidin 9 yaşındaki oğlu Emir Kaan Uzun ise "Babamın katiline verebilecekleri en ağır cezayı versinler" diyerek duygularını dile getirdi.


2012'de şehit edilen Tunceli Ovacık Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun'un eşi Cihan Uzun, "Acım bir nebze hafifledi" dedi.

ŞIRNAK'TA OPERASYON: 2 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde düzenlenen operasyonla 2 PKK'lı teröristin öldürüldüğü bilgisini verdi. Irak'ın kuzeyinde ise barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu 6 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Bingöl'ün Genç ilçesinde de 1 teröristin teslim olduğu bildirildi.

BİZE ULAŞIN