‘Şer odakları tasfiye olacak’

Başbakan Yıldırım: Terörle, şiddetle ülkemizi ve bütün İslam dünyasını acıya boğmak isteyen şer odakları nihai hedeflerine asla ulaşamayacaklar ve tamamen tasfiye olacaklardır

‘Şer odakları tasfiye olacak’
Başbakan Binalı Yıldırım, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Yıldırım, "Sevgili vatandaşlarım" diyerek başladığı mesajında hac görevini ifa eden, Allah için kurban kesen ve kestiği kurbanı muhtaçlarla paylaşan bütün herkesi tebrik ederken, "Savaşların gölgesinde bayramı yaşamak durumunda olan İslam ülkelerinin, yaşadığı acıların bir an evvel son bulması ve mübarek bayramların huzur içinde idrak edilmesi en büyük arzumuzdur" diye konuştu. Milletin birliğini ve ülkenin güvenliğini tehdit eden bütün terör örgütlerini topyekûn bertaraf etme kararlılığıyla hem yurt içinde hem de sınır ötesinde büyük bir mücadele verdiklerini kaydeden Yıldırım, şöyle devam etti: "Bu mücadelede yanımızda yer alan 80 milyon vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Terörle, şiddetle ülkemizi ve bütün İslam dünyasını acıya boğmak isteyen şer odakları nihai hedeflerine asla ulaşamayacaklar ve tamamen tasfiye olacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti olarak, bütün kurumlarımızla hukukun üstünlüğünü, tam demokrasiyi, adaleti ve milli kalkınmayı tesis ederek gücümüze güç katacağız ve mazlumların yanında, zalimlerin karşısında olmaya devam edeceğiz. Milletimizin birliğine yönelik tuzaklara karşı asla gaflete ve rehavete kapılmayacak, birbirimizin hukukuna sahip çıkacak, kardeşliğimizi ebediyen baki kılacağız. Gelecek nesillerin daha huzurlu bayramlar yaşaması için şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da ülkemizi her alanda daha çok güçlendireceğiz."


Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Makamı ile Feriköy ve Çengelköy mezarlıklarını ziyaret ederek dua etti. Başbakan Yıldırım, Çengelköy Mezarlığı'nda eşi Semiha Yıldırım'ın aile kabristanı ile 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşenlerin mezarlıklarını ziyaret edip dua etti, 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerine karanfil bıraktı..

BİZE ULAŞIN