‘Teminatımız milletimizdir’

Kurban Bayramı nedeniyle devletin zirvesindeki isimler mesaj yayımladı:
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: Ülkemizi gelecekte güven içinde yaşayacağımız güçlü devlet olarak yaşatmak hepimiz için milli bir görevdir. Bu konuda en büyük teminatımız, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan ihanet çetesinin karşısında göğsünü siper eden necip milletimizdir.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar: Bütün zorlu süreçler gibi içinden geçmekte olduğumuz bu zorlu dönemi de birlik ve bütünlük içinde aşacağından hiç şüphe duymadığımız milletimiz, aydınlık yarınlara güvenle ve emin adımlarla yürümeye devam edecektir.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Terör örgütlerine karşı verilen haklı mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimiz, ülkemizde demokrasiyi, adaleti ve huzuru yeniden tesis etme kararlılığımızın yol göstericileridir. 1 Eylül Dünya Barış Günü ile aynı güne denk gelen Kurban Bayramı'nın ülkemize ve tüm İslam dünyasına mutluluk, esenlik ve barış getirmesini umut ediyorum.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: Sevginin, barışın, dostluğun en üst düzeyde yaşandığı, aile bağlarının daha çok güçlendiği bu müstesna günlerde seyahat ederken trafik kurallarına riayet ederek; uykusuz ve yorgun araç kullanılmamasını özellikle istirham ediyorum.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci: Tarihi boyunca gördüğü her mahzun gönlü teselli etmek için çabalamış olan aziz milletimiz; bayramın ruhuna uygun biçimde mazlum, mağdur ve yoksul kardeşlerimize el uzatarak tüm dünyaya insanlık dersi vermeyi sürdürmektedir.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: Bu mukaddes bayram günleri, geleceğimizin teminatı evlatlarımızın bizi biz yapan değerlerimize sahip nesiller olarak yetişmelerinde önemli bir fırsattır.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bayram sevincimizin hüzne dönüşmemesi için İçişleri Bakanlığı olarak bu bayramda da tedbirlerimizi aldık.
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: Kurbanlarımızın bizleri Allah'a yaklaştıran makbul ibadetler olmasını, yardımlaşma duygularını güçlendirerek yakın-uzak bütün kardeşlerimizle yakınlaşmamıza vesile olmasını diliyorum.
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu: Yeryüzünü savaşlarla yakıp yıkan karanlık sineler, merhameti avuçlayıp dört bir yana ulaştıran kutlu gönüller karşısında her zaman kaybetmeye mahkum.
BİZE ULAŞIN