Eren için geldiler! Karadeniz'de ilk defa görüntülenen özel timler...

Trabzon Maçka'da astsubay Ferhat Gedik ile 15 yaşındaki Eren Bülbül'ü şehit eden PKK'lı teröristler kıskaca alındı. Yayınlanan görüntülerde sisli havada JÖAK ve JÖPER timleri görülüyor.

Eren için geldiler! Karadeniz'de ilk defa görüntülenen özel timler...

Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı olan ve TSK'nın en seçkin askerleri olarak gösterilen JÖAK ve JÖPER'lerin Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında icra ettikleri operasyon görüntülendi.

Şehit Eren Bülbül için geldiler... İşte merak edilen özel timler: JÖAK ve JÖPER

Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) ve Jandarma Özel Operasyon Komutanlığı (JÖPER) ekipleri, Trabzon'un Maçka ilçesinde Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 yaşındaki Eren Bülbül'ü şehit eden PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için iki tabur halinde bölgeye gönderilmişti.

Bölgeye geldikleri günden bugüne operasyonlarını aralıksız sürdüren JÖAK ve JÖPER'lerin, yaptıkları operasyonlara ilişkin görüntüler yayınladı.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından resmi sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerde, timler sisli ve yağmurlu havaya aldırmaksızın Karadeniz ormanlarında eli kanlı terör örgütü mensuplarını bulmak için operasyon icra ediyor. Timler bayramda da 'Eren Bülbül' operasyonunu aralıksız sürdürdü.

İhlas haber Ajansı, operasyonların hafta içinde bir tabur JÖAK ve JÖPER'in daha bölgeye gönderilmesiyle daha geniş bir alanda devam edeceğini bildiriyor.

BİZE ULAŞIN