CHP'den büyük skandal: Fikirlerini bile almadan listeye eklediler!

CHP, 7 Eylül'de düzenleyeceği eğitim çalıştayı için yayınladığı davetiyede adeta skandallar silsilesine imza attı. Çalıştaya katılacak isimleri bile doğru yazamayan CHP'liler, birçok ismi ise fikrini bile almadan katılımcı listesinde gösterdi.

CHP'den büyük skandal: Fikirlerini bile almadan listeye eklediler!

CHP Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Gaye Usluer'in, 7 Eylül'de Bilkent Otel'de partisinin düzenleyeceği eğitim çalıştayı için yayınladığı davetiye alay konusu oldu. Davetiyede katılımcı olarak isimleri bulunanların çalıştaydan haberlerinin bile olmaması şaşkınlıkla karşılandı.

İZİN ALMADAN O BÜROKRATLARI LİSTEYE EKLEDİLER!

Gaye Usluer'in, sosyal medyadan paylaştığı davetiyede çalıştayı önemli göstermek için katılımcılar listesine Milli Eğitim Bakanı ve bürokratlar da dahil olmak üzere birçok isim yazıldı. Oysa bu isimlerin çoğunun söz konusu çalıştaydan haberi bile yoktu. Listede ismi olan Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin, skandal davetiyeye sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

BİRİMLERİN ADINI YANLIŞ YAZDILAR!

Tekin, " Gaye hanım bakanlık birimlerinin adını doğru yazabilseydiniz bari? İnternet sitemizde var:) Aslında oturup diğer yanlışları da düzeltecektim ama, hangi birini düzeltebilirim şaştım kaldım:) İsim yanlışlıklarını mı, hiç fikrim alınmadan katılımcı olarak yazılmamı mı? çalıştay içeriğini mi? üzgünüm hepsini düzeltecek vaktim yok." dedi.

Söz konusu davetiyede, katılımcılar arasında gösterilen ve bağımsız bir kurul olan Talim Terbiye Kurulu Başkanı için "Talim Terbiye Genel Müdürü" ifadesi kullanıldı.

EĞİTİM BİR- SEN GENEL BAŞKANI'NIN İSMİ YANLIŞ YAZILDI!

Davetiye'de katılımcılar arasında gösterilen Eğitim Bir- Sen Genel Başkanı'nın ismi Orhan Sancaktaroğlu olarak yazıldı. Oysa, Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı'nın ismi Ali Yalçın...

Eğitim kurultayına katılan isimler arasında İhsan Eliaçık ve gazeteci Emin Çapa gibi isimlerin yer alıyor olması CHP'nin eğitimden ne anladığını ortaya koymaya yetti.

İşte yanlışlarla dolu skandal davetiye:

BİZE ULAŞIN