Merkel ve Schulz’un tek ortak noktası: Türkiye hazımsızlığı

Almanya Başbakanı Merkel ile SPD lideri ve başbakan adayı Schulz, çeşitli Alman televizyon kanallarında yayınlanan siyasi düello programında karşı karşıya geldiler. Canlı yayında kozlarını paylaşan iki adayın tek ortak noktası ise Türkiye hazımsızlığı oldu. Programda ilk sözü alan Merkel bir kez daha Türkiye düşmanlığı yaptı. Türkiye hakkında küstah açıklamalarda bulunan CDU Genel Başkanı ve Başbakan Angela Merkel, Türkiye ile Almanya ilişkileri hakkında, Türkiye'de terörden tutuklanan Almanlar nedeniyle, Türkiye üzerindeki ekonomik baskının artırılmasını istediğini ifade etti. Siyasetini Türkiye düşmanlığı üzerinden sürdüren Schulz ise "Eğer Başbakan olursam Türkiye ile AB üyelik müzakerelerini keseceğim" dedi.

Merkel ve Schulz’un tek ortak noktası: Türkiye hazımsızlığı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, çeşitli Alman televizyon kanallarında yayınlanan siyasi düello programında Sosyal Demokrat Parti (SPD) lideri ve başbakan adayı Martin Schulz ile iç ve dış politika konularına ilişkin görüşlerini tartıştı.

Almanya'nın, ekonomisi giderek güçlenen ve birkaç yıl sonra bitecek yatırımlarla Almanya'yı zor duruma sokacak Türkiye karşısında hazımsızlığı bitmiyor.

Merkel ve Schulz'un tek ortak noktası: Türkiye hazımsızlığı

TEK ORTAK NOKTALARI TÜRKİYE HAZIMSIZLIĞI

Yaklaşan seçimler öncesi katıldıkları televizyon programında karşı karşıya gelen Almanya Başbakanı Merkel ile SPD lideri ve başbakan adayı Schulz'un tek ortak noktası Türkiye karşıtlığı oldu.

Programda ilk sözü alan Merkel bir kez daha Türkiye düşmanlığı yaptı. Türkiye hakkında küstah açıklamalarda bulunan CDU Genel Başkanı ve Başbakan Angela Merkel, Türkiye ile Almanya ilişkileri hakkında, Türkiye'de terörden tutuklanan Almanlar nedeniyle, Türkiye üzerindeki ekonomik baskının artırılmasını istediğini ifade etti. Merkel, "Türkiye'ye daha sert bir seyahat uyarısı düşünülebilir. Bunu değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

ALMAN TURİST TÜRKİYE'DEN VAZGEÇMİYOR

İŞTE MERKEL VE SCHULZ'UN TÜRKİYE HAKKINDA YAPTIĞI KÜSTAH AÇIKLAMALAR:

Başbakan Angela Merkel, Türkiye ile AB üyelik görüşmelerine ilişkin Türkiye ile müzakerelerin ancak AB üyelerinin onayıyla sona erdirilebileceğini söyledi.

Merkel, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı olduğunu tekrarlayarak AB müzakerelerinin sona erdirip erdirilmeyeceği ve Türkiye'ye karşı ortak bir pozisyon belirlenebilmesi konusunu ise görüşeceklerini ifade etti.

"EĞER BAŞBAKAN OLURSAM HEMEN DURDURURUM"

Siyasetini Türkiye düşmanlığı üzerinden sürdüren Schulz ise "Eğer Başbakan olursam Türkiye ile AB üyelik müzakerelerini keseceğim" dedi.

2030'UN EN GÜÇLÜ EKONOMİLERİ SIRALANDI!

ALMAN DEVİ TÜRKİYE’DE LABORATUVAR KURUYOR

BİZE ULAŞIN