Atatürk silinmiyor, cemaatler kapatılmıyor!

Hilal Kaplan bugünkü yazısından son günlerde gündemden düşürülmeyen iki algı operasyonuna dikkat çekti. Atatürk büstlerine yapılan saldırılar üzerinden başlatılan “Atatürk siliniyor” propagandası ve bir cemaat lideri yakınının düğününden çekilmiş görüntülerle birlikte sosyal medyada yürütülen “cemaatler kapatılacak” şeklindeki propagandayı eleştirdi. Hilal Kaplan yazısında bir de hatırlatmada bulundu: “Lütfen  'alıcı ayarlarınızla' oynanmasına bu kadar kolay izin vermeyiniz ve FETÖ'cü itleri kendinize güldürmeyiniz!”

Atatürk silinmiyor, cemaatler kapatılmıyor!

Hilal Kaplan yazısında bir de hatırlatmada bulundu: "Lütfen 'alıcı ayarlarınızla' oynanmasına bu kadar kolay izin vermeyiniz ve FETÖ'cü itleri kendinize güldürmeyiniz!"

HİLAL KAPLAN'IN BUGÜNKÜ YAZISINDAN BAZI BAŞLIKLAR

Böylelikle "Allah ile aldatan" FETÖ'den yaka silken milyonlarca kişinin hafızasına tarikatlar, dini para için kullanan ve sömüren oluşumlar olarak işlendi.

Türkiye'de tarikat adı altında organize olup, gücü ve parayı kötüye kullanan yapılar yok mu? Elbette var. Bu amaçlarla tarikatlara giren kötü niyetli insanlar yok mu? Elbette var. Tıpkı Atatürkçülük üzerinden para ve iktidar sömürüsü yapanlar olduğu gibi var.

Muhtemelen mevzubahis tarikat içinde de böyle insanlar vardır, bilmiyorum.

Bildiğim, tarikat ve cemaatlerin idam ve sürgünlerle sindirilememiş, kökleri Anadolu'yu "ele geçirilemeyen kale" kılan o büyük çınarın parçası olan güzellikler olduğudur.

Bu minvalde her bir tarikat mensubu da başkalarının değil, Allah'ın nazarının üzerlerinde olduğunun bilinciyle azami dikkât ve rikkâtle hareket etmeye özen göstermelidir.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN