Sıkışan teröristler sivilleri katlediyor

Son aylarda büyük darbe yiyen terör örgütü “ayaktayız” mesajı verebilmek için silahlarını sivillere doğrultmaya başladı. Katil sürüsü, sadece son 3 ayda 36 savunmasız insanı şehit etti

Sıkışan teröristler sivilleri katlediyor
Güvenlik güçlerinin indirdiği peş peşe darbelerle çözülme sürecine giren terör örgütü PKK'nın Kandil'deki yöneticileri, geçen mayısta yurt içindeki teröristlere telsizden, "Kış üslenmesine girene kadar her eyalet ayda 5 eylem yapacak" talimatı verdi. Ancak, ağır kayıplar ve alınan önlemler nedeniyle silahlı eylem yapma kabiliyetini yüzde 92 oranında yitiren örgüt üyeleri, değil güvenlik güçlerine saldırıda bulunmak, bulundukları alandan bile dışarı çıkamaz oldu.
İHA'lara yakalanmamak için sığınaklarda saklanmak zorunda kalan teröristlerin birçoğu da inlerinde etkisiz hale getirildi. Kandil'e hesap verme korkusu saran, geride kalan teröristler ise "ayaktayız" imajı vermek için sivillere ve savunmasız siyasilere yöneldi.

PANİK BAŞLADI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Bu kış tamamen terör operasyonlarıyla geçecek, onlara tahmin edemeyecekleri acılar yaşatacağız" açıklamasından sonra da iyice panikleyen örgüt, son 3 ayda, aralarında 16 yaşındaki Eren Bülbül ile Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz öğretmenlerin de bulunduğu yol ve baraj işçisi, köylü ve AK Partili yöneticiler olmak üzere 36 kişiyi şehit etti.İŞTE KATLİAM LİSTESİ
1 Haziran 2017: Hakkâri Yüksekova'da Necmettin Adsız şehit edildi.
9 Haziran 2017: Batman Kozluk'ta AK Partili Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına silahlı saldırıda olay yerinden geçen 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın ile 2 asker şehit oldu.
16 Haziran 2017: Tunceli'de öğretmen Necmettin Yılmaz aracı yakılıp kaçırıldı. 25 gün sonra Pülümür çayında cesedi bulundu.
23 Haziran 2017: Diyarbakır Silvan'da baraj şantiyesinde çalışan kepçe operatörü Mahmut Taşkıran şehit edildi.
30 Haziran 2017: Diyarbakır Lice'de AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan şehit edildi.
1 Temmuz 2017: Van'ın Özalp İlçesinde AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı 63 yaşındaki Aydın Ahi şehit edildi.
3 Temmuz 2017: Şırnak Uludere'de yol yapım işinde çalışan işçiler tarandı, 2 işçi öldü, 4 işçi de yaralandı.
8 Temmuz 2017: Hakkâri Yüksekova'da iş makinelerini taşıyan konvoya saldırıda 4 sivil vatandaş şehit edildi.
15 Temmuz 2017: Diyarbakır Lice'de Ömer Demirbaş ile oğlu Musa Demirbaş adlı köylüler teröristlerce şehit edildi.
5 Ağustos 2017: Van'da Taner Ünal adlı vatandaş teröristlerce şehit edildi.
12 Ağustos 2017: Trabzon Maçka'da 15 yaşındaki Eren Bülbül şehit edildi.
28 Ağustos 2017: Şırnak Uludere'de yol yapım işinde çalışan işçileri tarayan örgüt, Kadri Oslu, Ramazan Yakut Cangir Yılmaz'ı şehit etti.
29 Ağustos 2017: Diyarbakır Lice'de aracı durdurulan Ramazan Mula şehit edildi.
31 Ağustos 2017: Şırnak Uludere'de belediye başkan adayı AK Partili Mehmet Paksoy şehit edildi.
BİZE ULAŞIN