77’lik dedeyi sahte para kuryesi yaptılar!

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince sahtecilere yönelik düzenlenen operasyonda piyasa değeri yaklaşık 10.000 ABD Doları olan sahte 100 ABD Doları ele geçirildi. Sahte dolarları temin ederek piyasaya dağıtımını sağlayan şüphelinin 77 yaşında olması dikkat çekti.

77’lik dedeyi sahte para kuryesi yaptılar!

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 77 yaşındaki A.B. isimli bir şahsın sahte ABD Doları temin ederek piyasaya sürülmek üzere yurt genelinde dağıtım yapacağı ihbarını aldı. İhbar üzerine A.B.'yi yakın takibe alan ekipler, İstanbul Ataşehir'de şüpheli ve yanında bulunan H.V.'yi ellerinde siyah bir poşetle tespit etti. Seyir halindeyken durdurulan A.B.'nin elindeki siyah poşetten 986 adet sahte 100 ABD Doları ele geçirildi.

YAŞLI ADAMIN 3 SUÇ KAYDI ÇIKTI

77 yaşındaki A.B.'nin yaşlı olması nedeniyle dikkat çekmeyeceği düşünülerek para naklinde aracılık etmesi için özel olarak seçildiği belirlendi. Ayrıca A.B.'nin uyuşturucu imal ve ticareti suçundan hakkında 3 ayrı suç kaydı daha bulunduğu tespit edildi.

Jandarma ekipleri, ele geçirilen sahte dolarların başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde dağıtımının yapılacağını, turistlerin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde döviz büroları aracılığıyla piyasaya sürüleceğini değerlendirdi.

TUTUKLANDI

Şüpheli A.B. emniyetteki işlemleri ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN