CHP’li vekil SİHA'dan rahatsız oldu

PKK ve FETÖ’ye yönelik destek açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’ndan skandal açıklama. PKK ile mücadelede büyük etkisi olan Silahlı İnsansız Hava Araçları’na (SİHA) yönelik PKK medyasından gelen tepkileri bu kez CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu dillendirdi. Bugün bir tweet atarak doğrudan SİHA’ların üretici firmasını hedef gösteren Tanrıkulu’na tepkiler büyüyor. PKK sözcüsü Tanrıkulu’nun bu açıklaması sosyal medyada büyük tepki topladı.

CHP’li vekil SİHA'dan rahatsız oldu

PKK'ya yakınlığıyla bilinen CHP'li vekil Sezgin Tanrıkulu, terörle mücadelede silahlı insansız hava araçlarının kullanılmasına karşı çıktı. Örgüt elebaşı Karayılan da SİHA'ların kendilerini tavşan gibi avladığını itiraf etmişti.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, terör örgütüne ağır darbeler indiren Silahlı İnsansız Hava Araçları'ndan (SİHA) rahatsız olduğunu söyledi. Terörle mücadele edileceğini, ancak bunun hukuk kuralları içinde, insanların yaşam hakkını gözetecek şekilde olması gerektiğini belirten Tanrıkulu, "Eskiden JİTEM vardı, şimdi aynı görevi SİHA'lar yapıyor. Böyle yöntem hukuk devletinde olmaz ancak savaşta olur; savaşın da kuralları var" dedi.

İHA'lar PKK'yı vurdu ses CHP'den geldi!

SİLAHLI İHA HEDEFLERİ NOKTA ATIŞIYLA VURDU

PKK'LI TERÖRİSTLERİN SİHA'LARLA VURULMASINA ALÇAKLIK DEDİ

Teröristlerin korkulu rüyası olan SİHA'lar hakkında yaptığı açıklamalarla Kandil'i sevindiren CHP'li vekil, gelen tepkiler üzerine Twitter hesabından kısa bir açıklama yaptı.

SİHA'ların sivilleri vurup öldürdüğünü savunan CHP'li vekil, bu konuda açıklamalarının devam edeceğini işaret etti.

"TEŞHİR ETMEYE DEVAM EDECEĞİM"

Tanrıkulu bugün bir tweet paylaşarak PKK ile mücadelede önemli silahlardan biri olan SİHA'ların üretici firmasını hedef gösterdi. Sezgin Tanrıkulu, "BAYRAKTAR adlı Silahlı İnsansız Hava Araçları sivil yurttaşları vurdu, öldürdü. Bütün alçaklığınıza rağmen bunu teşhir etmeye devam edeceğim."dedi.

ŞARTLAR GÖZARDI EDİLMEMELİ

Irak'ın kuzeyinde yapılacağı açıklanan referandumun Erbil ile Bağdat arasında bir sorun olduğunu belirten Tanrıkulu, "Benim de bir yurttaş olarak isteğim, referandumun, hem Bağdat hem de bölge ülkeleriyle azami mutabakatla yapılmasıdır. Ancak Kürdistan bölgesel yönetiminin içinde bulunduğu koşulları da gözardı edemeyiz. Oradaki koşulları bilerek tutum almak gerekir" ifadesini kullandı.

ASKER BİZİ TAVŞAN GİBİ AVLIYOR

Terör örgütü PKK'nın Kandil'deki elebaşlarından Murat Karayılan da Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kullandığı silahlı İHA'lara karşı olan korkusunu dile getirmişti. Karayılan, "Türk askeri artık eski asker değil. Onlar taktik değiştirdi. Eskiden biz onların üzerine gidiyorduk. Şimdi onlar arayıp sizi buluyor. Kendinizi gizleyemiyorsunuz. Asker bizi dinliyor, gözlüyor, tavşan gibi avlıyor. Mühimmatımız, erzağımız, elemanımız yok. Ölülerin hesabını veremez hale geldik" demişti.

PKK'LININ CENAZESİNE KATILMIŞTI

Sezgin Tanrıkulu geçen sene PYD'ye katılıp Kobani'de öldürülen teröristin cenazesinde boy göstermişti.

SİHA'NIN ÖNEMİ

Silahlı insansız hava araçları anlık hedef tespit, takip ve imhası yapabiliyor. Bu faaliyetleri icra eden SİHA sisteminin kullanılan mühimmata kadar yerli ve milli olması Türk ordusunu dış kaynaklı kısıtlamalardan kurtarıyor.

YERLİ İHA BAYRAKTAR’IN BAŞARISI REFERANS OLDU

Hedef 30 SiHA

Yerli ve milli imkanlarla üretilen SİHA'lar, sıcak temasa girmeden Mehmetçik'in teröristleri etkisiz hale getirmesinde önemli rol üstleniyor. Son bir yılda 250'den fazla teröristi imha eden son teknoloji ürünü SİHA'dan Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde 18 adet bulunuyor. Sayının 30'a çıkarılması hedefleniyor.

AK PARTİ'DEN TEPKİ: SEZGİN TANRIKULU KİME HİZMET EDİYOR?

Sabah.com.tr'ye konuşan AK Parti'li Mehmet Metiner'den Sezgin Tanrıkulu'na sert tepki gösterdi. İşte o açıklamadan bazı başlıklar

"Silahlı İHA'lardan rahatsızlık duymak terörün aleni bir şekilde arkalanmasıdır. En etkili silahlarımızdan biri olan SİHA'dardan rahatsızlık duyan Tanrıkulu'nun kime hizmet ettiği ortada. Bundan bir tek Tanrıkulu değil, ABD rahatsız İsrail rahatsız! Terör örgütleri üzerinden Türkiye'yi terbiye etmeye çalışan devletler rahatsız...

Tanrıkulu'nun terörle mücadeleden rahatsızlık duyması ve en önemlisi Türkiye'nin elindeki etkili silahtan rahatsızlık duyması kendini konumlandırdığı yer itibariyle manidardır. CHP tavrını açıkça ortaya koymalı. Terör örgütlerinin hamisi bir parti mi olacaklar, yoksa terör örgütleriyle mücadele eden kendi devletlerinden mi yana olacaklar? Silahlı hava araçlarından rahatsızlık duyan bir insanın bu ülkeye aideti sorgulanır. Hangi güç odaklarının değirmenine su taşıdığı sorgulanır. Sezgin Bey kimin kolu olduğunu bu tepkisiyle bir kez daha ortaya koymuş bulunuyor.

Biz terör örgütlerinin tümünü düşman olarak görürüz. Arkalarındaki devletlerin de düşmanlığını biliriz. Dolayısıyla tertör örgütlerinin değirmenine su taşıyan her tür açıklamayı bu ülkeye ve bu millete ihanet sayarız. Herkes safını net bir şekilde ortaya koymalı. Böyle, adalet diyerek, hukuk diyerek kendilerini kamufle etmeye kalkışmamalıdır."

SOSYAL MEDYADAN TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

PKK ile mücadelede büyük etkisi olan Silahlı İnsansız Hava Araçları'na (SİHA) yönelik PKK medyasından gelen tepkileri bu kez CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun dillendirmesinin ardından sosyal medyadan gelen tepkiler çığ gibi büyüdüBİZE ULAŞIN