Son dakika: İçişleri Bakanlığı: 4 ildeki operasyonlarda 16 terörist öldürüldü

Son dakika... İçişleri Bakanlığınca, ülke genelinde yapılan operasyonlarda bugün Şırnak'ta 5, Ağrı'da 5, Muş'ta biri yaralı 5 ve Mersin'de bir olmak üzere 16 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Son dakika: İçişleri Bakanlığı: 4 ildeki operasyonlarda 16 terörist öldürüldü

İçişleri Bakanlığı, Şırnak, Ağrı, Muş ve Mersin'de düzenlenen operasyonlara ilişken açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında Şırnak'ta 5, Ağrı'da 5, Muş'ta 5, Mersin'de 1 olmak üzere toplam 16 terörist etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

BÖLGEDE OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Açıklamada şöyle denildi: "Şırnak İli Uludere İlçesi Berhancı Deresi Bölgesin'de yapılan askeri operasyonlar sonucunda 5 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ağrı Diyadin İlçesi Şahgül Yaylası kırsalında yakın hava desteği ile bugün gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında, 5 terörist mensubu etkisiz hale getirilmiştir.Mersin Yenişehir İlçesi 50'ncı Yıl polis Merkez Amirliği önünde 6 Eylül 2017 Çarşamba günü üzerinde canlı bomba yeleği olan DEAŞ terör örgütü mensubu bir kişi ölü olarak ele geçirilmiştir. Muş Merkez İlçe Alaniçi Köyü kırsalında yakın hava destekli operasyonlar sonucunda; 4 terörist ölü, 1 terörist yaralı olarak, 2 adet AK-47 Kalaşnikov piyade tüfeği ile birlikte ele geçirilmiştir. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir."

CHP’li vekil SİHA'dan rahatsız oldu

BİZE ULAŞIN