Yorumları takmadık

Yorumları takmadık
TBMM Havuzlu Bahçe'de verilen adli yıl açılış resepsiyonunda konuşma fırsatı bulduğumuz Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 30 Ağustos Resepsiyonu'nda Kuran-ı Kerim okunurken eşinin başını örtmesi ile ilgili yorum ve eleştirilere cevap verdi. Akar şunları söyledi:
(Yorumları) O da takmadı, ben de takmadım. Sırtında şal vardı, açık havadaydık, biraz serindi. Hemen şalını üstüne aldı. Kuran-ı Kerim okunurken de şalını başına götürdü. Bu bir refleks. İnanç konusu Allah ile kul arasındadır. Ama olayı nerelere götürdüler. Ta laikliğe kadar hatta Atatürk'e kadar... Dur, yavaş, bu kadar da ileri gitme.
(Bayramda asker ziyaretleri) Askerlerimizin morali yüksek, motivasyonunu da çok iyi gördüm. Kendilerine güvenleri tam. Sen, ben, o yok, biz 80 milyon bir bütünüz. Biz asker olarak, öbürü yargıç olarak, siz gazeteci olarak hepimiz bu millet için çalışıyoruz.
(Askerin, bayram sabahı zirvede namaz kılması) Evet... Yalnız, bu sefer cep telefonunu yasakladık. Namaz kılarken iradem dışında görüntü çekiliyor. Sonra da "Neden reklamını yapıyorsunuz?" diye eleştiriler geliyor. Bu sefer tedbirimizi aldık.

Genelkurmay Başkanı Akar, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uçuş Eğitim Yılı Açılış Törenine katılmak üzere gittiği Eskişehir'deki Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı'nda F-16D av/ bombardıman uçağı ile uçuş gerçekleştirdi.
BİZE ULAŞIN