AK Parti'den CHP'li Altay'a sert cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın beraberindeki heyetle birlikte Arakan'a yardım götürmesini hazmedemeyen CHP'li Engin Altay'a AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş'tan çok sert cevap geldi. "Kifayetsiz ve çapsız" olarak nitelendirdiği Altay'ı ve söz konusu zihniyeti "Bu kadar mı gözünüzü hırs bürüdü?" diyerek eleştirdi.

AK Parti'den CHP'li Altay'a sert cevapİşte Muş'un açıklamasından öne çıkanlar;

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi ile Bakanlarımızın, Arakan'daki Müslüman kardeşlerimize Türk milletinin yardımlarını ulaştırmasına "Edepsizlik" nitelendirmesinde bulunmuş.

CHP, bu görüntüyü hazmedemedi! İnsani yardımı eleştirmek için insanlıktan çıktılar

BU KADAR MI GÖZÜNÜZÜ HIRS BÜRÜDÜ?

Sayın Engin Altay'a soruyoruz; Mazluma yardım ulaştırmak ne zamandan beri edepsizlik oldu? Bu kadar mı şirazeden çıktınız? Bu kadar mı insanlığınızı kaybettiniz? Bu kadar mı siyasi hırs gözünüzü bürüdü?

Orada Müslümanlar katlediliyor, çocuklar ölüyor CHP ise oraya giden yardımlar üzerinden hakaretler savuruyor. Belli ki Arakan'daki Müslümanlara yardım gitmesi CHP'yi rahatsız etmiş. Belli ki CHP yine mazlumdan yana değil; zalimden yana tavır almış.

Herkes ağzından çıkanı duyacak. Siyasetçi bin düşünecek bir konuşacak. Sayın Altay; Edep nedir biliyor musunuz? Edep insanın kendini bilmesidir, haddini hududunu bilmesidir. CHP Grup Başkanvekili haddini aşmıştır, nezaketsizlik yapmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Türk milletinin kadirşinaslığının, yardımseverliğinin göstergesi olarak insani kaygılarla oraya gitmiştir. Tabi kendinde insani hasletler bulunmayanlar bu kadirşinaslığı anlayamazlar. Bunlar Türk milletinin örf ve geleneklerine uzaktırlar.

"ÇAPSIZ İFADESİNİ İADE EDİYORUZ"

Biz CHP'den Terör örgütünün siyasi avukatlığını yapan Sezgin Tanrıkulu'yla ilgili tepki beklerken onlar tıpkı kendilerine yakıştığı gibi Arakan'daki Müslüman kardeşlerimize yardım götürülmesine tepki göstermişlerdir.

Sayın Engin Altay'ın Cumhurbaşkanımıza yönelik "Çapsız" ifadesini de kendilerine aynen iade ediyoruz. Sayın Altay'ın, Sayın Cumhurbaşkanımızı değerlendirmeye çapı yetmez. Eğer bir çapsız arıyorsa CHP Genel Merkezine baksın! Orada girdiği her seçimde milletten şamar yiyen Kılıçdaroğlu'nu görecektir. İşte çapsız oradadır. Yani CHP Genel Merkezindedir.

"KİFAYETSİZ MUHTERİSLER"

Sayın Altay'ın Muhteris ifadesine gelince; Allah bu ülkeyi CHP gibi kifayetsiz muhterislerin şerrinden korusun.

Muhteris ama kifayetsiz olan kimdir biliyor musunuz? Hem iktidar olmak için her türlü gayrı meşru yolları deneyip, hem de memlekete yapılan ne kadar hayırlı hizmet varsa hepsine karşı çıkan köhne zihniyettir. Bu köhne zihniyet CHP'nin muhalefet anlayışıdır.

Sayın Engin Altay; ne kadar rahatsız olursan ol, ne kadar çamur atarsan at, Türk milletinin yardım eli ve şefkati Arakan'a ulaşacak. Nerede bir mazlum varsa Türk devleti oraya gidecek.

BİZE ULAŞIN