“Böyle bir ihanet olabilir mi?”

“Böyle bir ihanet olabilir mi?”
İstanbul Maltepe'deki Başıbüyük Muhtarlığı'nı ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım ardından muhtarlığın altındaki kahvehaneye de uğrayarak vatandaşlarla çay içerek sohbet etti. Vatandaşlara hitap eden Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alman Focus dergisine yaptığı "Türkiye güvenli değil" açıklamasını eleştirdi.
Yıldırım, ülkesini cümle âleme şikâyet eden siyasetçiler olduğunu söyleyerek, "Cumhurbaşkanımız inin meydanlara dedi. Hiç tereddüt etmeden indiniz vatan sevgisi bu, millet sevgisi bu. Diğer yandan da bakıyorsunuz ülkesini milletini cümle âleme şikâyet eden siyasetçiler var. Yazık, siyaset tabii ki herkes yapacak, herkes fikrini söyleyecek Türkiye demokratik bir ülke ama kalkıp gidip sen 'Türkiye'de can güvenliği yok mal güvenliği yok kimse bu ülkeye gelmesin' dersen bunun kime ne faydası var. Böyle bir ihanet olabilir mi değerli kardeşlerim. Bir ülkesini kötüleyen, gelmeyin gitmeyin deyip kapı kapı herkese söyleyen bir siyasi anlayıştan bu ülke hiç fayda görmez" ifadelerini kullandı.
Başbakan Binali Yıldırım dün ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'un oğlu Kutlu Öncü Uçum ve Aynur Sinem Uğur çiftinin nikah törenine katıldı. Beşiktaş'ta bir otelde gerçekleşen ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in kıydığı nikahta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı şahitlik yaptı.
BİZE ULAŞIN