Valilik bugün açıkladı: 00.00’da başlıyor

Hakkari il merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarında bulunan 29 bölge, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildi.

Valilik bugün açıkladı: 00.00’da başlıyor

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, il sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemlerinin, kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başladığı belirtildi.

YASAK 11 EYLÜL'DE BAŞLAYACAK 25 EYLÜL GECESİ BİTECEK

Açıklamada, "Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince; ilimiz merkez, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarında bulunan 29 bölge 11 Eylül 2017 günü saat 00.00.01'den 25 Eylül 2017 günü saat 23.59.59'a kadar 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiştir. Vatandaşlarımız, belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır" denildi.

'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilen alanlarla ilgili detaylı bilgilere valilik internet sitesinden ulaşılabileceği belirtildi.

BİZE ULAŞIN