‘En büyük asker bizim asker’ diyenleri vurdular

Ankara’da 4. Kolordu Komutanlığı ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’ndaki eylemlere ilişkin davada sanıkların ifadeleri kan dondurdu

‘En büyük asker bizim asker’ diyenleri vurdular
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında 4. Kolordu Komutanlığı ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin Ankara'daki davada, savunma yapan bazı sanıklar, darbecilerin sivilleri nasıl vurduğunu anlattı.
Sanık H.B: "Ejder Yıldırım ve Üsteğmen Ali Görmez'in ateş ettiğini gördüm. Yıldırım, 'en büyük asker, bizim asker' diyen gruba doğru önce havaya, daha sonra yere ateş etti. Yıldırım'ın bir polisi dizinden vurduktan sonra, yaşlı bir kadına ateş ettiğini gördüm."
Sanık eski üsteğmen Mustafa Fidan: "Yıldırım, tüfekle ateş etmeye başladı. Bütün personele de 'Ateş edin, ateş etmeyene işlem yaparım' diye bağırıyordu. Yıldırım'ın ateş etmesinden sonra bir polis ile kadının vurulduğunu gördüm. Yıldırım daha sonra araç komutalarını yanına çağırdı, elindeki kâğıda bakarak 'Hava kuvvetleri birazdan burasını bombalayacak araçları çekin' dedi."
Sanık Şefran Kızılçay: Üsteğmen Ali Görmez, tedbir alacağımız için keskin nişancı tüfeği almamı söyledi. HK33 tüfeğimi bırakarak depocu uzman çavuş Dilaver Gürbüz'den keskin nişancı tüfeğini alarak yola çıktık.
BİZE ULAŞIN