Erdoğan’ın aktif diplomasisini selamlıyoruz

Erdoğan’ın aktif diplomasisini selamlıyoruz
Dünya Müslüman Âlimler Birliği: Erdoğan'ın aktif diplomasisini selamlıyoruz

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Arakanlı Müslümanlara yönelik katliamlara karşı İslam dünyası ve Arap ülkelerine harekete geçme çağrısında bulundu.

"ALLAH HESABA ÇEKER"
Karadavi yaptığı yazılı açıklamada, "Myanmar'daki kardeşlerinden Allah katında sorumlu olan, Allah'ın bu pasiflikten dolayı hesaba çekeceği Arap ve İslam ülkelerine sesleniyorum. İslam ülkeleri, eğer isterse zalim Myanmar hükümetine uluslararası ilişkilerini kullanarak ekonomik ve siyasi baskı yapabilir." ifadelerini kullandı.

"İSLAM YARDIMI EMREDER"
Açıklamasında, "Diğer bazı azınlıkların büyük devletlerden ilgi bularak, Myanmar hükümetini kendileriyle uzlaşma yoluna gitmeye zorladığını gördük. İslam dini bize onlarla beraber savaşarak da olsa zulmü ve saldırıları yok etmek için mazlum kardeşlerimize yardım etmeyi emreder. Türkiye'nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptıklarını, aktif diplomasisini ve önemli rolünü selamlıyoruz" ifadelerini kullandı. Karadavi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın b Bangladeş'e gitmesini hatırlatarak, acılarını gidermek için yapılan bu çalışmaların önemini vurguladı.
BİZE ULAŞIN