İzmir isteyecek biz de yapacağız

İzmir Körfez Geçişi’nin hazırlıklarının devam ettiğini belirten Başbakan Yıldırım: İzmir isteyecek, ‘Başüstüne’ deyip yapacağız

İzmir isteyecek biz de yapacağız
Başbakan Binali Yıldırım dün Selçuk İstasyon Meydanı'nda düzenlenen Selçuk'un Kurtuluşu, Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni'nde konuştu. Selçuk- Torbalı İZBAN hattının açılışını yapacaklarını kaydeden Yıldırım, şöyle konuştu: "Hayırlı, uğurlu olsun. 'Kim yaptı, kim yapmadı? derken, yaptık, bitirdik, açıyoruz, hayırlı olsun. İzmir'in trafik sorununu çözmek için demiryolları ve belediye iş birliğiyle bu projeyi tamamladık."

YETER Kİ HİZMET OLSUN
Yıldırım, İZBAN'ın 360 milyon liralık maliyetinin 50 milyon lirasından azını İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin karşıladığını belirterek, şunları kaydetti: "Önemi yok, yeter ki hizmet olsun, yeter ki vatandaşa kolaylık olsun, hayatını kolaylaştırsın, siz mutlu olun, yüzünüz gülsün, bizim için bundan daha büyük servet yok. İzmir'e yaptığımız bu eserleri de kapsayan büyük ulaşım yatırımlarıyla vatandaşlarımızın yüzünü güldürdük." İstanbul'un Marmaray'ı olduğuna, İzmir'in de benzer projesi olacağına dikkat çeken Yıldırım, "İzmir Körfez Geçişi'nin hazırlıklarını yapıyoruz. İzmir isteyecek, biz de yapacağız. 'Başüstüne' deyip yapacağız. Böyle bağırma, çağırma, afra tafra yapmakla İzmir'e hizmet olmaz. Orada hem köprü, hem batırma tüp tünel yapacağız. Körfezi 6 dakikada geçeceğiz" dedi. Ardından Torbalı Devlet Hastanesi'nin açılışını yapan Yıldırım, bugün de Karşıyaka, Alsancak ve Göztepe statlarının temelini atacaklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN