TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Doğan medyasından FETÖ algı operasyonuna destek

Eski Bakan Zafer Çağlayan hakkında ABD’de verilen skandal tutuklama kararının yankıları sürüyor. Yıllardır FETÖ medyasının sosyal medyadaki tetikçileri tarafından dile getirilen “Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’ye gelemeyecek” şeklindeki algı operasyonu Hürriyet yazarı Murat Yetkin tarafından dile getirildi. 17/25 Aralık sürecinde FETÖ yalanlarını manşetine taşıyan Doğan medyası, Hürriyet Gazetesi üzerinden 17/25 Aralık darbe sürecindeki algı operasyonlarına kaldığı yerden devam etti. Murat Yetkin üzerinden bir kez daha Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı.

Doğan medyasından FETÖ algı operasyonuna destek

Eski Bakan Zafer Çağlayan hakkında ABD'de verilen skandal tutuklama kararının yankıları sürüyor. Yıllardır FETÖ medyasının sosyal medyadaki tetikçileri tarafından dile getirilen "Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gelemeyecek" şeklindeki algı operasyonu dün Hürriyet yazarı Murat Yetkin tarafından dile getirildi.


Murat Yetkin, Çağlayan hakkındaki tutuklama kararıyla ABD'nin Erdoğan'a adeta "gelme" dediğini savunarak "Erdoğan ABD'ye (bu şartlar altında) gidecek mi?" diye sordu. FETÖ'nün başlattığı ve Doğan medyasının çanak tuttuğu çirkin oyuna tepki yağdı. SABAH Yazarı Mahmut Övür, Hukukçu Mehmet Sarı ve Yeni Birlik Gazetesi Yazarı Avni Özgürel, aHaber canlı yayınına bağlanarak ABD'nin tutuklama kararı ve Doğan medyasını eleştirdi.
Mahmut Övür: 17/25 Aralık Halk Bankası'na kurulan bir tuzaktı, Türkiye'ye kurulan bir tuzaktı. Halk Bankası'na 2011'den itibaren ABD'lilerin saldırmasının bir tek nedeni vardı. Türkiye ABD'nin parasal hegomonyasını delmeye çalışan bir ülkeydi, bundan rahatsız oldular. Üst akıl Doğan Grubuna rol mü verdi? Doğan Medyasının hem kendi misyonu açısından içindeki yazarları çizerleri belli bir ideolojik duruşlarının gereğini yapıyorlar.
Avni Özgürel: Almanya'nın da ABD'nin de Türkiye'yle ilgili bir dertleri yok. Dertleri Tayyip Erdoğan. Bunu devirdiğimiz anda biz istediğimiz veya arzu ettiğimiz bir iktidar yapılanmasını gerçekleştirebiliriz diye düşünüyorlar. Bunun böyle olduğunu görerek hareket edersek bu oyunu bozarız. Aksine bunların değirmenine su taşımış oluruz.


Hukukçu Mehmet Sarı: Ülkelerin dış politikaları iç siyasetle karıştırılmamalı. Burada artık taraflar basının içerisinde bir muhalif algı sıfatıyla bu süreçlerin yönetilmesi burada bir tarafgirlik algısının paydası olunması gerçekten Türk milletinin menfaatleri bakımından çok ciddi bir şekilde üzerinde durulması gereken bir husus. Hürriyet gazetesinin muhalif yanı üzerinden sayın Cumhurbaşkanımıza dönük olarak bir tehdit algısını dillendirmesi, bunu anlamak bunu sorumlu bir gazetecilik, anayasal hürriyeti olarak anlamak mümkün değildir.


TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

ABD'den gelen skandal tutuklama kararının ardından FETÖ'nün başlattığı ve Aydın Doğan medyasının çanak tuttuğu çirkin oyuna bir çok kesimden tepki geldi.

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür, Hukukçu Mehmet Sarı ve Yeni Birlik Gazetesi Yazarı Avni Özgürel A haber canlı yayınına bağlanarak hem ABD'nin skandal tutuklama kararını hem de FETÖ ve Aydın Doğan medyasının algı operasyonuna sert tepki göstererek önemli açıklamalarda bulundu.

ABD'DE FETÖ İLE HAREKET EDEN BİR KESİM VAR

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür: ABD içinde FETÖ ile beraber hareket eden bir kesim var. Bunlar Türkiye'nin ve Erdoğan'ın önünü kesmeye çalışıyor ama başaramıyorlar.

Çağlayan üzerinden algı operasyonu!

TAŞERON ÖRGÜT BAŞARAMAYINCA(!) İŞİ VEREN DEVREYE GİRDİ

Hukukçu Mehmet Sarı:
17/25 Aralık darbe girşiminin sahipleri vermiş oldukları ihalenin taşeron örgütünün işe yaramadığını görüp kendilerinin işi ele almaları olarak görmek lazım.

Hürriyet'ten algı operasyonu mu?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KARŞITLIĞININ KANITI

Yeni birlik Gazetesi Yazarı Avni Özgürel: Sadece ABD'de değil Almanya'da da olan Türki ve hatta direk Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtlığının kanıtıdır. Olayı Zafer Çağlayan üzerinden görmek meseleyi küçümsemek olur.

Doğan Medya niye milli davranmıyor?

BİZE ULAŞIN