Mazlumların duası Türkiye’yi koruyor

Muğla Zeytinköy’de 300 hektarı kül eden yangında şehit mezarı ve Türk bayrağının yanmadığını gören Suriyeli Rama gözyaşlarını tutamadı: Bu, Türkiye’nin yardım ettiği mazlumların duası ile oluyor

Mazlumların duası Türkiye’yi koruyor
Muğla'da 300 hektar ormanlık alan ile birlikte yaklaşık 55 evin yandığı yangında mahalle mezarlığının büyük bölümü de yandı. Mezarlıkta, 1985'te Hakkâri Çukurca'da teröristler ile girilen çatışmada şehit olan onbaşı Celal Çambel'in mezarı ve başında bulunan Türk bayrağı ise yangında zarar görmedi. O manzarayı dün Gençlik ve Spor Bakanlığı 'Damla Projesi' kapsamında Muğla'ya giden yardımsever öğrenciler de yakından görüp dua etti. Dua esnasında Suriyeli kız öğrenci Rama Alsabsabi gözyaşlarına hakim olamadı. Suriyeli öğrenci Rama Alsabsabi'nin sözleri ise duygulandırdı. Türkiye'ye sığınıp Kayseri'ye gelen Rama şunları söyledi:

"ALLAH SINAMASIN TÜRKİYE'Yİ"
Ben Suriye'den geldim. Kayseri'de yaşıyorum. Damla Projesi ile birlikte Muğla'ya gelmek nasip oldu. Yangın olayını sonra duyduk. Yardımcı olmak istiyoruz ama elimizden ne gelebilir. Ben de aynısı yaşadım. Benim evim yok Suriye'de şu anda. Bu acıyı hiçbir şey hafifletemez. Ne kadar Allah yardımcınız olsun desek de, ne kadar geçmiş olsun desek de bu olayların hepsini geçiyorum, bu Türkiye bayrağına hiçbir şey olmaması, bu mezara bir şey olmaması beni duygulandırdı. Bu mezara hiçbir şey olmaması bence Türkiye'nin ister Türkmenistan, Suriye, ister Iraklı, ister çeşitli yerlerden gelen mazlumların yardım ettiği o mazlumların duası ile oluyor. Allah sınamasın Türkiye'yi.

?AFAD yardımlara başladı
Muğla'daki orman yangınında evleri zarar görenler için bölgeye 16 konteynır getirildi. Menteşe ilçesindeki orman yangınında evleri zarar gören, hayvanları telef olan vatandaşların yaralarını sarmak için yürütülen çalışmalar sürdürülüyor. Burada AFAD ve belediye ekiplerince hazırlanan zemine indirilen konteynırların elektrik ve su bağlantıları yapıldı. Konteynırlar, talepte bulunan 16 aileye teslim edilecek.
BİZE ULAŞIN