Devletimizi ilelebet yaşatmaya çalışıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurtuluş savaşımızın her aşamasında olduğu gibi Sakarya Meydan Muharebesi’ni de zafere ulaştıran azim ve kararlılıkla, yeni nesillere daha güzel yarınlar bırakmak için çalışıyoruz

Devletimizi ilelebet yaşatmaya çalışıyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Eylül Sakarya Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Erdoğan, Kurtuluş Savaşı'nın önemli dönüm noktalarından biri olan Sakarya Zaferi'nin, askeri ve siyasi sonuçlarıyla istikbal mücadelesinin seyrini değiştirdiğini, Türkiye Cumhuriyeti'ne uzanan yolda millete moral ve güç verdiğini belirtti. Sakarya Meydan Muharebesi'nin, "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır" anlayışıyla verilen mücadeleler sonucu zafere ulaştığını vurgulayan Erdoğan, "Vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üzerinde tutan aziz milletimiz canı pahasına inancına ve istiklaline sahip çıkmıştır" dedi. Erdoğan, Sakarya Zaferi'nin uluslararası alanda Meclis'in itibarını yükselttiğine, bağımsızlığın ve nihai zaferin habercisi olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "Kurtuluş Savaşımızın her aşamasında olduğu gibi Sakarya Meydan Muharebesi'ni de zafere ulaştıran azim ve kararlılıkla, bugün devletimizi ilelebet yaşatmak ve yeni nesillere daha güzel yarınlar bırakmak için çalışmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle, özgürlük ve bağımsızlığımıza, aziz vatanımıza sahip çıkmak için hayatlarını feda etmekten çekinmemiş olan tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum."
Başbakan Binali Yıldırım da yayımladığı mesajında, "Sakarya Meydan Muharebesi'nde sergilenen azim ve kararlılık bugün de milletimizin en büyük ilham kaynağıdır. Ülkemize refah ve huzur ikliminin hâkim olması için milletçe birbirimize kenetleniyor; istiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden şer odakları karşısında kararlılıkla mücadele ediyoruz" ifadelerini kullandı.

CUNTACIYA BOYUN EĞMEDİ, İSTİFA ETTİ
Rizeli araştırmacı yazar Fatih Sultan Kar, 1960 ve 1980 darbelerinde mağdur olan Rizelileri anlattığı kitabında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da yer verdi. Taslak halinde olan kitapta, '80 Darbesi Erdoğan'ın futbol hayatını bitirdi' başlığı ile yer alan bölümde İETT yönetimine el koyan darbeci Albay'ın, İETT'de çalışan ve aynı zamanda takımda futbol oynayan Erdoğan'a sakalı nedeniyle baskı kurduğu, "Ya sakalını kesirsin ya da takımdan ve kurumdan gidersin" dayatması yaptığı anlatıldı. Bunu kabul etmeyen Erdoğan'ın istifa dilekçesi yazarak takımdan ve kurumdan ayrıldığı, başarılı süren futbol hayatının da bu şekilde son bulduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed Bin Abdurrahman Bin Casim El Sani'yi kabul etti. Erdoğan daha sonra Pakistan Dışişleri Bakanı Hoca Muhammed Asıf ile (üstte) görüştü.

BİZE ULAŞIN