Her yerde aranıyor

Terör örgütü DHKP-C'nin hukuk yapılanmasına ilişkin soruşturmada hakkında gözaltı kararı bulunan ve adresinde bulunamayan avukat Oya Arslan her yerde aranıyor.

Her yerde aranıyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında dün sabah terör örgütü DHKP-C'nin avukat yapılanmasına yönelik büyük bir operasyon için düğmeye basılmıştı.

Terör polisi, 17 şüpheli hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak"tan çıkarılan gözaltı ve yakalama kararı gereği şüphelilerin adreslerine baskın yaptı. 15 şüpheli gözaltına alınırken 2 kişi ise halen aranıyor. Adreslerinde bulunamayan ve her yerde aranan bu isimlerin örgütün birçok davasında ön plana çıkan avukatlar Oya Arslan ve Aycan Çiçek olduğu öğrenildi.

Şüpheliler, örgütün yönetim kadrosundan aldıkları talimatmarı diğer kademeleri iletmek veve kuryelikle suçlanıyor.

Operasyon kapsamında; Ayşegül Çağatay, Ebru Timtik, Didem Baydar Ünsal, Barkın Timtik, Süleyman Gökten, Engin Gökoğlu, Şükriye Erden, Naciye Demir, Özgür Yılmaz, Aytaç Ünsal, Yağmur Erener, Ahmet Mandacı, Zehra Özdemir, Behiç Aşçı ve Ezgi Çakır Gökten gözaltına alınmıştı.

BİZE ULAŞIN