Kılıçdaroğlu saçmaladı! "Teröristler piknikteymiş"

Kılıçdaroğlu'ndan PKK’ya destek geldi! CHP lideri, terörle mücadelede etkin görev yapan SİHA'ların öldürdüğü teröristlerin, yanlarında silah olmadığını söyleyerek, terör örgütü ağzıyla konuşan Tanrıkulu’nun arkasında durdu. Katıldığı televizyon programında Tanrıkulu’nun SİHA’lar ile ilgili yaptığı skandal açıklamalara destek veren Kılıçdaroğlu, SİHA'lar tarafından öldürülen teröristlerin piknik yapmaya gittiğini, yanlarında silah olmadığını, öldürülenlerden bazılarının iş adamı olduğunu öne sürdü.

Kılıçdaroğlu saçmaladı! Teröristler piknikteymiş

Terörle mücadelede aktif rol üstlenen SİHA'lardan rahatsız olan CHP'li Tanrıkulu'nun skandal sözlerinin ardından tepki göstermesi beklenen Kılıçdaroğu tam aksine Tanrıkulu'na sahip çıktı. SİHA'ların öldürdüğü teröristler ile ilgili, "Orada piknik yapıyorlardı, bazıları iş adamı, terör örgütüne destek olabilirler, terörist de olabilirler ancak silahları yok" dedi. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun SİHA'lar ile ilgili yaptığı skandal açıklamalarının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu FOX TV'ye katılarak teröre adeta destek verir nitelikte konuştu. "İktidara geldiğimde 4 yılda terörü bitirmezsem siyaseti bırakacağım" iddiasını tekrarlayan Kılıçdaroğlu SİHA'lar tarafından öldürülen teröristlerin piknik yapmaya gittiğini, yanlarında silah olmadığını, öldürülenlerden bazılarının iş adamı olduğunu öne sürdü.

Kılıçdaroğlu "Terörist de olsalar neden vuruyorsunuz?"

PİKNİK YAPIYORLARDI!

Akşam'ın haberine göre, SİHA'ların kullanılmamasını isteyen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: Bu 4 kişi oraya gitmeden önce güvenlik kontrolünden geçiyorlar. Eğer bunlar terörist ise neden tutuklanmıyor. Sezgin Bey üzerinden giderek CHP, PKK'ya destek veriyor diyorlar. Terör örgütüne destek olabilirler, terörist olabilirler ama orada silah olması lazım. O da yok!

BAKAN SOYLU'DAN TOKAT GİBİ CEVAP

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis Divanı'nda HDP Başkanvekili Pervin Buldan'ın "SİHA'lar sivilleri öldürüyor. Aileyi bizzat tanıyorum" iddiasına tokat gibi yanıt verdi: Öldürülenler sivil değil, PKK'lı. Öldürülenlerden birisi Mustafa Tarhan adlı terörist. Diğeri ise bir polisi şehit eden "Piro" kod adlı terör örgütü PKK militanı!

NATO İLE AYNI KAFADA!

Kılıçdaroğlu S-400 konusunda ABD ve NATO ağzıyla konuşarak açıklamaları yineledi. Türkiye'nin Rusya'dan alacağı S-400 hava savunma sistemlerine de değinen Kılıçdaroğlu, "Şimdi bir ülkenin silah sistemleri arasında uyum olması lazım. Birbirini tamamlayan sistemler olması lazım. Değişik ülkelerden farklı silahlar alırsanız bu gelecek açısından olumlu sonuçlar doğurmaz" dedi. Türkiye'nin Rusya'dan almayı planladığı S-400 hava savunma sistemleri Amerika'da ve NATO'da büyük yankı uyandırmış, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, Türkiye'nin bu adımdan vazgeçmesi gerektiğini ifade etmişti. Öyle ki senato üyeleri de S-400 alımını "rahatsız edici gelişme" olarak nitelendirmişti.

KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRAN HAİN ÖLDÜRÜLDÜ KILIÇDAROĞLU'NUN ATLETLİ POZ VERMESİNİN SEBEBİ NE?

BİZE ULAŞIN