Son Dakika: Bir haftadır takip edilen terörist grubun yeri tespit edildi ve...

Gelen son dakika bilgisine göre Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi ile Van'ın Çaldıran ilçeleri arasındaki Tendürek Dağı bölgesinde Jandarma tarafından düzenlenen operasyonlarda 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Son Dakika: Bir haftadır takip edilen terörist grubun yeri tespit edildi ve...

Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Ağrı İli Diyadin İlçesi Tendürek Dağı bölgesinde, bir grup teröristin eylem yapmak için bir araya geleceği duyumunu alan Ağrı İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 1 hafta süreyle terörist grubu takip etmiş ve terörist grubun Keçitepe bölgesindeki dağlık alanda bulunduğunu tespit etmesi üzerine bölgeye insansız hava araçları sevk edilmiş, terörist grubun bulunduğu koordinatların kesin olarak tespit edilmesi üzerine bölgeye F-16 uçakları ve silahlı helikopter ile hava harekatı düzenlenmiştir.

Ağrı'da 5 teröristin öldürüldüğü operasyon anı kamerada!

5 TERÖRİSTİN TAMAMI SİLAHLARIYLA BİRLİKTE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bugün 10.00-10.45 saatlerinde düzenlenen hava harekatı sonucu bölgedeki 5 kişilik terörist grubun tamamı silah, cephane ve malzemeleriyle birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölge çembere alınmış olup Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komando birlikleriyle operasyonlara 24 saat aralıksız olarak kararlılıkla devam edilmektedir. Son dönemde Ağrı ve Kars bölgesinde ağır kayıplar veren örgütte tam bir moralsizlik durumunu oluşmuştur" denildi.

OPERASYON ANI KAMERADA

Operasyon anı da kameralar tarafından görüntülendi. Görüntülerde, helikopterlerin bölgeyi dakikalarca ateş altında tuttukları görüldü.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ZANLISI HAVALİMANINDA YAKALANDI KONYA'DA PKK VE KCK OPERASYONU: 11 GÖZALTI SİLAHLI KANATLAR KANDİL’İN KÂBUSU

BİZE ULAŞIN