AK Parti’den darbeci sanık analizi: Küstah ve terbiyesizler

AK Parti'li milletvekilleri ve teşkilat yöneticileri Türkiye'nin dört bir yanındaki FETÖ davalarını izleyip, sürecin nasıl işlediğini, terör örgütünün ne tür planlar yaptığını analiz ediyor. Davaların analizini yapan AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, "Darbeciler küstah ve terbiyesiz. Robot gibiler, en küçük bir utanma ve mahcubiyetleri yok. Suçlarını inkar edip, insanların zekası ile alay ediyorlar" dedi. AK Parti'nin görevlendirdiği ve başından beri her hafta Sincan'a gidip buradaki duruşmaları takip eden Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can'ın darbeci sanıklarla ilgili izlenimleri şöyle:
Sanıkların tümü inkara yönelik hikaye anlatıyor. İnsanların zekası ile alay ediyorlar; adamın elinde silah var, telefon diyor.
Sanıklar şehit yakınlarına karşı tavır yapıp üst perdeden konuşmalara cevap veriyor. Bu küstahlık.
Bir robot edasında hep aynı şeyleri söylüyorlar. Tamamen iddiaları karşı inkara yönelik çok da zorlandıkları anda topu başka yerlere atarak, alakası olmayan süreç götürmeye çalışıyorlar. Konuyu AİHM'ye taşıyarak oradan bir sonuç alma gayreti içindeler. Umut tacirliğine devam ediyorlar.
Utanma ve mahcubiyet de yok. Davalarda beraat da etse huzura çıktığında insanların bir mahcubiyetini görürsün. Bunlar da öyle bir tavır yok. Tam tersine şehit ailelerine bile dönüp cüretkar bir şekilde cevap veriyorlar.
BİZE ULAŞIN