Avukatı Digitürk protestocusu çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gözaltına alınan avukatı Celal Çelik’in FETÖ kanallarının Digitürk’ten atılması ardından dilekçe vererek bu platform üyeliğini iptal ettirdiği ortaya çıktı.

Avukatı Digitürk protestocusu çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına ilişkin yürütülen çalışmalar çerçevesinde bazı FETÖ'ye ait STV, Kanaltürk, Bugün TV ve S Haber gibi kanalların 8 Ekim 2015 günü Digitürk'ten çıkarılmasına karar verilmişti. FETÖ kanallarının Digitürk'ten atılması ardından çok sayıda FETÖ üyesi bu platformu protesto ederek üyeliğini sonlandırmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu sabah 'FETÖ üyeliği' suçlamasıyla gözaltına alınan avukatı Celal Çelik'in de bu FETÖ kanallarının Digitürk'ten atılması ardından bu platformu protesto ederek üyeliğini sonlandırdığı ortaya çıktı. 2 Kasım 2015 günü Digitürk Genel Müdürlüğü'ne dilekçe veren Çelik'in dilekçesinde; "Digitürk adli şirketinizin… numaralı üyesiyim. Siyasi tasarruflar nedeniyle kanal sayısını azalttığınızdan üyeliğimi sonlandırmak istiyorum" dediği belirlendi.

BİZE ULAŞIN