Hidayet Karaca’nın avukatı itirafçı oldu

FETÖ’nün avukat yapılanmasıyla ilgili soruşturmada hakkında 15 yıla kadar hapis istenen Doğan Akkurt, hakkındaki tutuklama kararı sonrası ifadesini değiştirerek, Hidayet Karaca ile yaptığı Pensilvanya ziyaretini anlattı

Hidayet Karaca’nın avukatı itirafçı oldu
Fetullahçı Terör Örgütü'nün avukat yapılanmasına yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmalar birer birer tamamlanıyor. Örgüte bağlı hareket ettikleri tespit edilen 14 avukat hakkında yürütülen soruşturmalar tamamlandı.
Aralarında örgütün medya sorumlularından eski Samanyolu Televizyonu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatı Doğan Akkurt ve 13 şüphelinin her biri hakkında ayrı ayrı 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla haklarında 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

ÇALIŞANLAR AMERİKALI
Karaca'nın avukatlığını yapan Akkurt ilk ifadesinde örgüt üyesi olmadığını ve üyelerle hiçbir bağlantısının olmadığını iddia etti. Tutuklandıktan sonra ise etkin pişmanlıktan yararlanmak için savcılığa dilekçe verdi ancak hazırlanan iddianamede alınan ek ifadesinde yüzeysel açıklama ve beyanlarda bulunduğuna dikkat çekildi.
İlk ifadesinde Fetullah Gülen'i hiç sevmediğini söyleyen Akkurt, ikinci ifadesinde ise Hidayet Karaca'nın teklifiyle 2014 yılında Gülen'i görebilmek için Pensilvanya'ya gittiğini belirtti. İlk olarak New Jersey'de örgüte ait bir televizyon kanalını ziyaret ettiklerini söyleyen Akkurt ifadesine şöyle devam etti: "Bu televizyon binasını içindeki tesisatı ile beraber 3 Milyon Dolar gibi komik paraya mal ettiklerini söylediler. Bina çok büyüktü ülkemizde olsa en az 10 milyon dolardı. Ben bu yüzden çok şaşırdım. Çalışanlarının büyük bir kısmı Amerikalı idi."

DEMİREL TALİMATI
Daha sonra FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in kaldığı Pensilvanya'daki malikaneye gittiklerini söyleyen Akkurt, kaldıkları 2. Günde Gülen'le tanıştığını söyledi. Gülen'le otururken şahit olduğu bir sohbeti aktaran Akkurt, "Havadan sudan konuştu. Sonra Hidayet beye dönerek Süleyman beyi arıyor musunuz dedi. Sonra bu şahsın Süleyman Demirel olduğunu anladım. İhmal etmeyin görüşün dedi" ifadesini kullandı.

Avukattan ByLock yalanı: Yasak aşkım için yükledim
Şüpheli avukatlardan İlyas Candaroğlu ifadesinde ByLock'u evli olduğu halde yabancı uyruklu bir kadınla konuşmak için yüklediğini öne sürdü. Candaroğlu ifadesinde, "Bodrum'da gece kulübünde tanıştığım yabancı bir kadın ile gönül ilişkim başladı. Eşim WhatsApp yazışma ve aramalarımı gördü. Ben bu programı o kadınla gönül ilişkimi devam ettırmek için yükledim" dedi.
BİZE ULAŞIN