İyi ki varsınız... İki şehir, iki kahraman!

Ağrı’da Tuba Gücüyetmez, eşinin şehit edildiği yerde korucu oldu. Karaman’da ise bir oğlu şehit olan baba Alaaddin Küçük diğer oğlunu da kınalayarak askere uğurladı

İyi ki varsınız... İki şehir, iki kahraman!
Ağrı'nın Tendürek Dağı bölgesinde 11 Mayıs'ta çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gücüyetmez'in eşi Tuba Gücüyetmez eşinin şehit olduğu yerde gönüllü güvenlik korucusu oldu. Valilik, şehit eşi Gücüyetmez'in resmen Ağrı İl Jandarma Komutanlığı emrinde göreve başladığını duyurdu.

KENDİME GÖREV BİLDİM
Tendürek Dağı'nda nöbet tutarak, terörle mücadele saflarında yerini alan Gücüyetmez, "Eşimin izinden gitmeyi kendime görev bildim. Kanımın son damlasına kadar ülkem ve bayrağım uğrunda mücadeleye devam edeceğim. Ben inanıyorum ki Mehmetim bu yaptıklarımı görseydi benim onunla gurur duyduğum gibi o da benimle gurur duyardı" dedi.

OĞLUNU KINALAYARAK ASKERE UĞURLADI
Karaman'da ise oğlu haziranda Hakkâri'de şehit olan baba Alaaddin Küçük, diğer uzman asker oğlunu kınalayarak yeniden askere uğurladı. Baba Küçük, Karaman'da izin süresi dolan şehidin ağabeyi uzman erbaş Mücahit Hamza Küçük için bir kez daha baba ocağında asker uğurlaması düzenlendi. Ellerine kına yakılan Hamza Küçük daha sonra dualar eşliğinde görev yerine uğurlandı. Kardeş sözleşmeli er Oğuzhan Küçük ise 3 ay önce Hakkâri'de şehit olmuştu.
BİZE ULAŞIN