Kılıçdaroğlu’nun avukatına FETÖ’den gözaltı

FETÖ ile söylem birliği yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, örgütün avukatlık yapılanmasıyla ilgili soruşturmada gözaltına alındı

Kılıçdaroğlu’nun avukatına FETÖ’den gözaltı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Ankara'daki evinde gözaltına alındı.

DİGİTURK'Ü KAPATTIRDI
Ankara Barosu'na kayıtlı olan eski hakim Çelik, aynı zamanda CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi.
Çelik'in, MİT TIR'ları kumpası sürecinde Kılıçdaroğlu'nun ByLock'çu başdanışmanı Fatih Gürsul ile yoğun telefon irtibatı tespit edildi. Çelik'in, FETÖ'nün kamuoyunu etkilemeye yönelik örgütsel tavırlarına da destek verdiği belirlendi. 2011'de hakimlikten istifa ederek CHP'nin avukatlığını yapmaya başlayan Çelik, FETÖ kanallarının Digiturk'ten çıkarılması üzerine protesto için aboneliğini iptal etmiş.VATANDAŞI ŞİKÂYET AYIBI!
Çelik, Kılıçdaroğlu'na Samsun'daki şehit Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın'ın cenazesinde gösterilen tepki sonrası şehit yakınları hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve CHP'li bazı vekiller, operasyonun yapıldığı eve giderek FETÖ şüphelisi avukata sahip çıktı.

YARSAV'A BAĞIŞ YAPMIŞ!
FETÖ yuvasına dönüştüğü için KHK ile kapatılan YARSAV'ın eski başkanı Murat Aslan ile ilgili iddianamede de avukat Celal Çelik'in ismi çıktı. Çelik'in YARSAV'A 17 bin TL bağış yaptığı belirtildi. Çelik iddianamedeki ifadesinde bu bağışı "Alkollüyken söz vermiştim" diye savunmuş.

'Kılıçdaroğlu, terör örgütlerinin sözcüsü'
Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in FETÖ'den gözaltına alınmasını AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan "CHP'nin FETÖ'cülere sahip çıktığı dönemde bu avukatın da gözaltına alınması düşündürücü" sözleriyle değerlendirirken AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal "FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerinin sözcülüğünü yapan Kılıçdaroğlu yine kulağına fısıldananlarla pervasızlık yapmaktadır" dedi.
BİZE ULAŞIN