Enişte Öksüz’le ‘sır’ bağlantı...

Enişte Öksüz’le ‘sır’ bağlantı...

Kemal Batmaz'ın, ABD'ye aynı uçakta gidip gelmelerine, havaalanında yan yana yürümelerine rağmen "Tanımam" dediği Adil Öksüz ile temasını ilk kez ortaya koyan, yine bir para ilişkisi oldu. Batmaz, ortağı Mehmet Sungur'un Garnet Tıbbi Teknoloji firmasından ortağı olan Aldülhadi Yıldırım'a 18 Eylül 2015'te 15 bin 61 TL havale yaptı. Yıldırım'ın ablası Aynur Yıldırım, Adil Öksüz'ün eşiydi.
Kemal Batmaz - Harun Biniş - Adil Öksüz üçgeninin bağlantı noktası olan Abdülhadi Yıldırım, en az Batmaz kadar FETÖ ile bağlantılı ticari ilişkilere sahipti. Bunlardan MASAK raporunda öne çıkan birkaçı şunlar oldu:
Kredi kartından, 17/25 Aralık'ın öncesinden 6 ay sonrasına kadar FETÖ'nün ABD'deki kuruluşları HUTACA ile Barış Adaları Enstitüsü'ne 36 bin 379 dolar ve 25 bin 600 TL havale...
Adil Öksüz'ün kaçtığı "SIR" plakalı araç da önceleri Abdülhadi Yıldırım'ın şirketine aitti. Yıldırım'ın bu aracı 6 Haziran 2014'te Öksüz'e devretti.
Garnet'in ortaklarından Davut Hancıoğlu, ortağı olduğu Boğaziçi Eğitim Danışmanlık firmasına bağlı olarak Chorincle isimli dergi çıkarıyordu. FETÖ'cü Fuat Avni hesabını kullananlardan Tuncay Opçin de bu dergide yöneticiydi.

17/25 Aralık sonrası hesabı tavan yaptı
Kemal Batmaz'ın Bank Asya hesabında bakiyesi 17/25 Aralık öncesinde sadece 4 bin 805 TL idi. FETÖ elebaşısının Bank Asya'yı kurtarma vaazlarından hemen sonra Batmaz hesabını 2 ay içinde önce 108 bin 169 TL'ye, ardından da 296 bin 865 TL'ye yükseltti. Bu tarihlerden sonra da Bank Asya üzerinden yüklü miktarlarda para transferi gerçekleştirdi.

BİZE ULAŞIN