İmam hatipliler '15 Temmuz' hikayeleri ile yarıştı

TİMAV tarafından organize edilen, imam hatip liselerinde eğitim gören 270 öğrencinin katıldığı, "15 Temmuz" temalı 6. Geleneksel Hikaye Yarışması'nın ödül töreni düzenlendi.

İmam hatipliler '15 Temmuz' hikayeleri ile yarıştı

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından organize edilen, imam hatip liselerinde eğitim gören 270 öğrencinin katıldığı, "15 Temmuz" temalı 6. Geleneksel Hikaye Yarışması'nın ödül töreni düzenlendi.

Selçuklu Belediyesi'nin desteğiyle Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törene, öğrenciler, öğretmenler, veliler ile vakıf temsilcileri katıldı.

TİMAV Genel Başkanı Abdullah Ecevit Öksüz, burada yaptığı konuşmada, yarışmaya 58 ildeki 180 imam hatip lisesinden 270 öğrencinin katıldığını söyledi.

Öğrenciler tarafından yazılan "15 Temmuz" temalı hikayelerin değerlendirildiğini ve dereceye giren 8 öğrencinin ödüle hak kazandığını belirten Öksüz, yarışmaya katılan bütün hikayelerin önem taşıdığını aktardı.

Hikayelerden ilk 25'inin kitaplaştırıldığı bilgisini veren Öksüz, bu kalıcı eserin sahibinin öğrenciler olduğunu dile getirdi.

Öksüz, hikayelerde FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında halkın verdiği üstün mücadelenin başarılı bir şekilde yansıtıldığına işaret ederek, "Hikayeleri okuduğunuzda, imam hatiplilerin aşkını, cesaretini, muhabbetini, milletine, milli iradeye sahip çıkışını, dik duruşunu, millet, ümmet aşkını göreceksiniz. İnsanlığın iyiliği için imam hatiplere ne kadar ihtiyaç olduğunu, bu hikayelerde bir kez daha görecek, şahit olacaksınız." ifadelerini kullandı.

"MİLLETVEKİLİ OLARAK SİZLERİN KARŞISINA ÇIKMAKTAN ONUR DUYUYORUM"

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da bir imam hatip lisesi mezunu olarak törene katılmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Eğitim hayatında karşılaştığı zorlukları, tıp fakültesinde okurken başörtüsü nedeniyle okuldan atıldığını anlatan Usta, "Bugün bir milletvekili olarak sizlerin karşısına çıkmaktan onur duyuyorum." diye konuştu.

"Davamdaki, önümdeki zorlukların karşısında dik durabilmemdeki en sağlam temelleri ben imam hatipte aldım." diyen Usta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da imam hatip lisesi mezunu olduğunu hatırlattı.

Törende, Konya Mümine Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mürüvvet Özpehlivan'a birincilik, Samsun Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Edanur Batum'a ikincilik, Trabzon Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bilge Sena Bulut'a da üçüncülük ödülü verildi.

Ayrıca 5 öğrenciye de mansiyon ödülü verildi.

BİZE ULAŞIN