SİHA ve İHA’lar terör için gerekli

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol: SİHA ve İHA’lar terörle mücadele için önemli ve gerekli argümanlardır. Devlet, otoritesini kullanmak için tüm olanakları kullanmalıdır

SİHA ve İHA’lar terör için gerekli
Necmettin Yılmaz'ın terör örgütü PKK tarafından katledilmesi sonrası ortaya koyduğu net duruşla dikkat çeken CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, SİHA tartışmalarına ilişkin SABAH'a konuştu. "Terör konusuna ulusal bir sorun olarak bakmayı başarmalıyız. Kanın engellenmesi, yeni acıların yaşanmaması için bu hepimizin görevi olmalı" diyen Erol şunları söyledi:
Devletin birinci önceliğinin kamu düzeni ve otoritesinin sağlamak olduğunu belirten Erol, SABAH'a konuştu. Erol, "Yurttaşların güvenliğinin sağlanması için her türlü önlem alınmalıdır. Terörle mücadelede teknolojik olarak her türlü silah kallanılmalıdır. Devletin bunu kullanma yetkisi ve hakkı vardır. Terör ile teröristi birbirinden ayırt etmek lazım. Bu bölgede yaşayan herkes terörist değil. Kürt halkı ile teröristleri ayırt etmek lazım. Devlet, kendi otoritesini kullanmak için tüm olanakları kullanmalıdır. SİHA ve İHA'lar terörle mücadele için önemli ve gerekli argümanlardır. Terörle mücadele bir eylem şeklidir. Terörle mücadele yapılırken insan hakları evrensel değerlerine de saygı gösterilmelidir" diye konuştu.

Tunceli'de de terör örgütünü protesto ederek halkın takdirini kazanan Gürsel Erol'u, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da telefonla arayarak kutlamıştı.
BİZE ULAŞIN