5 ilde uyuşturucu baskınları: Gözaltılar var

İzmir merkezli 5 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda aralarında 5 polis memurunun da bulunduğu 19 şüpheli yakalandı.

5 ilde uyuşturucu baskınları: Gözaltılar var

Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ihbar üzerine Konak ilçesi Kadifekale semtinde uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen bazı kişileri takibe aldı.

TORBACILARA BASKIN

Yaklaşık 3 ay süren çalışmada, "torbacı" tabir edilen sokak satıcıları ile bazı polislerin irtibata geçerek, rüşvet aldıkları ve görevlerini kötüye kullandıkları belirlendi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu koordinesinde İzmir, İstanbul, Konya, Şanlıurfa ve Aydın'da haklarında yakalama kararı çıkarılan aralarında 5 polis memurunun da bulunduğu 25 şüpheliden 19'u gözaltına aldı.

PAKETLENMİŞ ZEHİR BULUNDU

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, satışa hazır paketlenmiş bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde ifadeleri alınan 4 zanlı, cumhuriyet savcısının talimatıyla salıverildi.

Polis memurları T.C, Ö.S, K.A, M.D, O.S. ile diğer zanlılar Y.B, R.Ö, M.T, H.N, K.B, İ.S, H.İ.Ç, Z.B, M.T. ve S.Ö. ise "uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak, rüşvet almak, görevi kötüye kullanmak" suçlarından adliyeye sevk edildi.

Gözaltına alınan polislerin, uyuşturucu ticareti yapan kişilere yardımcı oldukları, bunun karşılığında rüşvet alarak suçu görmezden geldikleri ileri sürüldü.

BİZE ULAŞIN